Angle down Atgal

Odos priežiūra pagal amžiaus grupę: kaip su amžiumi tobulinti odos priežiūros rutiną

Matomi senėjimo požymiai yra neišvengiamas procesas, kuris prasideda nuo 20-ies metų. Nuolatinis SPF naudojimas gali padėti sulėtinti senėjimo poveikį, tačiau neišvengiami veiksniai, tokie kaip genetika, laikas ir hormonų lygis, kartu keičia jūsų odos struktūrą, todėl atsiranda estetinių problemų, tokių kaip raukšlės, smulkios linijos, dehidratacija, odos plonėjimas ir elastingumo praradimas. Gera žinia ta, kad yra produktų, padedančių kovoti su senėjimo požymiais, padedant pasiekti jaunatviškesnę odos išvaizdą.

Kaip senėjimas veikia odą

Senėjimas odą veikia įvairiais būdais. Pasak specialistų, laikui bėgant oda natūraliai plonėja ir netenka riebalų, todėl atrodo ne tokia putli ir stangri kaip vos tik sulaukus dvidešimties metų. Kolagenas, kuris suteikia odai stangrumo, laikui bėgant natūraliai nyksta, nes sulaukus 20 metų oda per metus pagamina 1 % mažiau kolageno, o elastinas, kuris suteikia odai lankstumo ir gebėjimo atšokti į pirminę padėtį, taip pat pradeda nykti nuo dvidešimties metų. Vėliau moterys per pirmuosius penkerius menopauzės metus gali prarasti net 30 % likusio odos kolageno.

Kalbant apie menopauzę, su amžiumi moterys susiduria su estrogenų trūkumo problema. Jai būdingas sausumas, raukšlėtumas, plonumas ir niežėjimas. Įdomu tai, kad daugelis moterų to nesieja su menopauze, o tik su senėjimu. Po menopauzės oda netenka estrogenų, o vėliau ir estrogenų receptorių ant odos ląstelių, pavyzdžiui, fibroblastų. Kaip rašoma www.kosmetikosdnr.lt, šiuos receptorius jungiantis estrogenas yra atsakingas už odos putlumą, skatina glikozaminoglikanų, kurie gerina drėkinimą, vystymąsi, taip pat stimuliuoja naujo kolageno ir elastino atsiradimą. Šios sąveikos praradimas lemia klinikinius sausumo ir raukšlėjimosi požymius.

Sujungus visiškai natūralų vidinį odos senėjimo procesą su išoriniais veiksniais, kurie veikia odą gyvenimo eigoje (t.y. saulės žala, oro teršalų poveikis, tabako vartojimas ir t.t.), ilgainiui jūsų oda atrodys blankesnė, mažiau elastinga ir, deja, turės daugiau raukšlių. Štai kodėl svarbu turėti odos priežiūros rutiną, kuri prisitaikytų prie jūsų senstant.

tent todėl odos priežiūros rutina evoliucionuoja, nes su amžiumi kosmetikos produktų poreikiai skiriasi. Taigi, sužinokite, kaip rūpintis savo oda skirtingais amžiaus tarpsniais.

Odos priežiūra sulaukus 20 metų

Sulaukus 20 metų odos priežiūrai svarbiausia yra prevencija ir pagrindinių procedūrų pagrindų sukūrimas.

Atnaujinkite savo valomąsias priemones: jei vis dar naudojate šiurkščias sutraukiamąsias ir valomąsias priemones, kurias dievindavote paauglystėje, išmeskite jas. Su amžiumi riebalų liaukos mažėja, todėl sausinantys valikliai gali dirginti suaugusiųjų odą. Rinkitės švelnius produktus be šveičiamųjų dalelių.

Nepamirškite odos šveitimo: Tai negyvų odos ląstelių pašalinimas nuo odos paviršiaus, kad po juo atsiskleistų sveikesnė ir jaunatviškesnė oda. Turėtumėte pradėti naudoti chemines šveičiamąsias priemones (ieškokite tokių terminų kaip salicilo, alfa ar beta hidroksirūgštys), o ne šiurkščias fizines šveičiamąsias priemones, pavyzdžiui, šveitimo rutuliukus ar mechaninius šepetėlius.

Pridėkite antioksidantų, pavyzdžiui, vitamino C: Nors akivaizdžių senėjimo požymių dar nematote, sulaukus 20 metų labai svarbu imtis aktyvių veiksmų, kad išvengtumėte senėjimo požymių. Pats metas įvesti gynybines priemones, pavyzdžiui, vitaminą C, primena shop.kosmetikosdnr.lt. Serumai, kurių sudėtyje yra vitamino C, puikiai šviesina odą, apsaugo nuo laisvųjų radikalų daromos žalos ir panaikina saulės daromos žalos požymius. Vitamino C galite naudoti kaip pirmąjį odos priežiūros procedūros žingsnį po valymo ryte.

Visada naudokite SPF: Nieko nedarant, jūsų oda natūraliai pradeda gaminti mažiau kolageno ir elastino nuo 20-ies metų, todėl svarbu sulėtinti visus išorinius odos senėjimo veiksnius, kuriuos galite kontroliuoti, o saulė yra didžiausias kaltininkas. Specialistai rekomenduoja naudoti apsauginį kremą nuo saulės (arba drėkinamąjį kremą su SPF), kurio SPF yra ne mažesnis kaip 30. Apsauginį kremą nuo saulės turėtumėte naudoti visą dieną, ištisus metus, ne tik vasaros mėnesiais. Būnant lauke SPF kremą tepkite kas dvi valandas.

Nepamirškite drėkinti: Jei neseniai nustojote purkšti veidą vandeniu ir eiti į lauką, dabar pats laikas investuoti į gerą drėkinamąjį kremą. Puikiai tinka drėkinamieji kremai be aliejų arba vandens pagrindu, kurie užtikrins odos drėkinimą visą dieną.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite