Angle down Atgal

Norvegijoje – pažintis su atliekų tvarkymo įmonių veikla

Mažeikių, Plungės, Telšių rajonų, Rietavo savivaldybių bei UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atstovai keliavo į Norvegiją ir lankėsi įmonėse, kurios užsiima atliekų surinkimu, tvarkymu, perdirbimu, antriniu daiktų panaudojimu. Domėtasi stambiųjų ir maisto atliekų tvarkymu, perdirbimu ir kt. Komandiruotę organizavo Mažeikių rajono savivaldybė pagal projekto „Žiedinis atliekų tvarkymas“ programą. 

Delegacija lankėsi atliekų tvarkymo įmonėje „Sirkula“ IKS ir šiai įmonei priklausančiame  stambiųjų atliekų tvarkymo ir antrinio panaudojimo centre „Resirkula“. Įmonės ir centro vadovai supažindino su centro veikla ir antrinio daiktų panaudojimo padalinio koncepcija, vykdoma moksleivių edukacija. Lietuvos delegaciją ypač domino šio centro veiklos organizaciniai ir technologijos principai bei gyventojų suvežtų nebenaudojamų daiktų atnaujinimas ir grąžinimas į rinką antriniam panaudojimui, kadangi Mažeikiuose planuojama įkurti panašų centrą. 

Taip pat apsilankyta stambiųjų atliekų tvarkymo centre „Heggvin“, kuriame tvarkomos iš įmonių atvežtos atliekos. 

Dar viena įmonė, kurioje lankėsi delegacija, – „Vesar“ IKS, surenkanti ir perdirbanti maisto atliekas, gyvulių mėšlą, apibūdinama kaip „Stebuklų fabrikas“. Visos surenkamos atliekos perdirbamos į klimatui nekenksmingas biodujas, naudojamas gamyboje, transporto priemonėms, namams šildyti. Taip pat surinktos atliekos perdirbamos į biotrąšas, skirtas ekologiniam ūkininkavimui. Gamyklos teritorijoje įrengti šiltnamiai, kuriuose daugiausia auginami pomidorai. Šiai veiklai suteiktas nacionalinės bandomosios gamybos statusas. Įmonėje organizuojamos pamokos mokiniams, kurie vykdo įvairius tyrimus, supažindinami su atliekų perdirbimu. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite