Angle down Atgal

Nėštumo metu alkoholį vartojusią Ukmergės rajono gyventoją teismas pripažino kalta sutrikdžius kūdikio sveikatą

Nėštumo metu alkoholinius gėrimus nuolatos vartojusi ir taip kūdikio sveikatą sutrikdžiusi moteris išgirdo teismo nuosprendį. Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėja šiame rajone gyvenančią 35 metų motiną pripažino kalta nesunkiai sutrikdžius kūdikio sveikatą dėl neatsargumo, pažymima Generalinės prokuratūros pranešime.

Teismas konstatavo, kad moteris, žinodama, jog laukiasi, elgėsi nerūpestingai ir buvo visiškai abejinga kūdikio vystymuisi – nesilankė pas gydytojus, nesidomėjo vaisiaus raida bei galimais rizikos veiksniais, nėštumo laikotarpiu nuolatos piktnaudžiavo alkoholiniais gėrimais. 2019 m. vasarą moteris pagimdė neišnešiotą kūdikį, turintį sveikatos sutrikimų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus AVPK Ukmergės policijos komisariato pareigūnai, jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras. Tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad kūdikio sveikatos sutrikimai, turintys ilgalaikių išliekamųjų reiškinių, atsirado dėl jo motinos netinkamo elgesio ir veiksmų.

Pati moteris vaikelio neprižiūri, jis auga pas nuolatinę globėją.

Teismas moteriai skyrė galutinę 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigodamas ją bausmės atlikimo laikotarpiu neatlygintinai išdirbti 160 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, taip pat pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Nuteistoji taip pat turės sumokėti gimusio neįgalaus kūdikio naudai priteistą neturtinę žalą bei atlyginti valstybei teisinės pagalbos išlaidas.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite