Angle down Atgal

Naujoji Lazdijų socialinių paslaugų centro direktorė: „Iš pradžių analizuosiu, po to siūlysiu savo idėjas“

Prieš porą savaičių pareigas pradėjo eiti rajono savivaldybės administracijos organizuotą pretendentų atranką laimėjusi Lazdijų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorė Lina Saladuonienė. Ji pakeitė nuo pat centro įkūrimo šiai įstaigai vadovavusią Jolantą Marcinkienę.
„Lazdijų žvaigždė“, pristatydama naująją Lazdijų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorę rajono gyventojams, uždavė jai keletą klausimų apie buvusius jos darbus ir ateities planus.

– Kas paskatino dalyvauti konkurse Lazdijų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorės pareigoms? Iš kur sužinojote apie konkursą?
– Esu atvira naujovėms, manau, kad mokytis ir nuolat tobulėti niekada nevėlu. Dirbant Kalvarijos globos ir užimtumo centre, buvo įdiegta Europos reabilitacijos platformos iniciatyva sukurta sertifikavimo, mokymo ir konsultavimo sistema, kuri privertė susimąstyti, ar ne per ilgai dirbu vienoje organizacijoje. Vėliau Lazdijų rajono savivaldybės tinklalapyje radau paskelbtą konkursą ir nutariau išbandyti savo jėgas.
– Kodėl pasirinkote Lazdijus tolimesnei savo karjerai? Kaip žinome, nuo 1998 m. iki šiol dirbote Kalvarijos globos ir užimtumo centro direktore. Ar tai reiškia, kad Lazdijuose matote didesnes perspektyvas? O gal tai kaip nors susiję su jūsų asmeniniais planais? Gal Lazdijuose planuojate ne tik dirbti, bet ir gyventi?
– Ilgą laiką vadovaujant tai pačiai įstaigai pripranti prie kasdienės veiklos, kai kurias problemas gali numatyti iš anksto. Norėjosi naujų, tobulėti verčiančių iššūkių. Tikiu, kad mano sukaupta darbo patirtis bus naudinga įgyvendinant įstaigos tikslus. Man tai – naujas gyvenimo etapas kitoje įstaigoje, kitame pažangių sprendimų ir inovatyvių idėjų kupiname krašte.
– Jau spėjote susipažinti ne tik su naujuoju kolektyvu, bet ir su rajono savivaldybės vadovais. Kokį įspūdį jie paliko?
– Su savivaldybės vadovais pabendrauti teko gana trumpai, bet iš to sprendžiu, kad tai malonūs, nuoširdūs ir bendradarbiaujantys vadovai. Mane žavi jų dėmesys socialinei sričiai ir joje dirbantiems žmonėms. Puikų įspūdį man paliko ir kolektyvas, kurio nare neseniai tapau.
– Kiekvienas vadovas, pradėdamas darbą naujoje įstaigoje, turi vizijų dėl jos struktūros ar veiklų, paslaugų, nustatytų tvarkų pakeitimo, kad įstaiga dirbtų kuo geriau, atitiktų naujojo vadovo lūkesčius. Ar jau matote, ką norėtumėte keisti? Ar mėgstate naujoves ir pokyčius?
– Pirmas etapas – susipažinti su tuo, kas jau vyksta ir daroma, o jau tuomet – analizuoti, vertinti ir, kolektyvui padedant, įgyvendinti savas idėjas. Noriu, kad mano vadovaujama komanda kurtų ir puoselėtų lanksčią, atvirą naujovėms organizaciją.
– Dirbote kaimyninėje Kalvarijos savivaldybėje. Įprasta, kad su kolegomis iš kaimyninių savivaldybių dalijamasi darbo patirtimi, bendraujama, teiraujamasi patarimų. Ar jums yra tekę bendrauti su buvusia Lazdijų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktore Jolanta Marcinkiene? O gal bendradarbiavote su kuria nors Lazdijų socialinės globos įstaiga?
– Jūsų minimos įstaigos yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, tad anksčiau su J. Marcinkiene bendrauti teko.
– Eidama į šias pareigas, ko gero, žinojote, kad Lazdijų savivaldybė yra senstanti, kad čia gyvena daug pensinio amžiau žmonių, kuriems reikės šio centro paslaugų. Ko gero, žinote ir tai, kad visiems norintiems čia gyventi vietų nebepakanka. Gal turite kokių nors šio klausimo sprendimų? Gal iš Kalvarijos atsivežate gerų patirčių?  
– Taip, rajonu domėjausi anksčiau, skaičiau viešą informaciją tiek apie būsimą darbovietę, tiek apie visą Lazdijų kraštą. Kaip jau minėjau, visų pirma noriu įsigilinti į tai, kas jau daroma, o tuomet siūlyti savas idėjas ir vizijas. Konkrečiai problemai spręsti gali būti pasitelkiama nevyriausybinių organizacijų pagalba bei aktyvinimas, plėtojama savanorystė.
– Viešojoje erdvėje matėme, kad esate politikė, kandidatavote į Seimą. Ar ir Lazdijuose dirbdama ketinate dalyvauti politiniame gyvenime? Ar iki šiol esate kokios nors politinės partijos narė?
– Šiuo metu nesu jokios politinės partijos narė. Dabar man žymiai svarbiau įsigilinti į įstaigos veiklą ir ją tobulinti bei atliepti rajono vadovų lūkesčius, tad politiniame gyvenime aktyviai dalyvauti neplanuoju. Dalyvauti rinkimuose taip pat neplanuoju.
– Rajono gyventojams visuomet yra smalsu ir asmeninis rajono įstaigų vadovų gyvenimas. Kas yra jūsų šeima, kur darbuojasi sutuoktinis, ką veikia vaikai? Kaip planuojate derinti gyvenimą tarp dviejų savivaldybių? Ar mėgstate dirbti nuotoliniu būdu?
– Buvau ištekėjusi, su vyru užauginome dukrą. Vyras mirė prieš šešerius metus, dukra ištekėjo, šiuo metu dirba socialinėje srityje. Nuo namų iki naujos darbo vietos man tėra 30 kilometrų. Žinant Lazdijų rajono ribas, turbūt panašiai žmonės važinėja į darbą rajono viduje, tad nematau jokių problemų ir dėl to tikrai neketinu piktnaudžiauti nuotolinio darbo galimybe.
– Dėkojame už atsakymus, linkime sėkmės dirbant Lazdijų krašto žmonėms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite