Mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė išleido jau devintą dainų knygelę, skirtą muzikiniam vaikų ugdymui.
Angle down Atgal

Muzikos mokytojos darbus vainikuoja devintoji dainų knygelė

Joniškio vaikų lopšelio-darželio ,,Saulutė“ muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė išleido devintą savo kūrybos vaikų muzikiniam ugdymui skirtą knygelę. Daugiau nei 40 metų pedagoginio darbo stažą turinti moteris sako, kad dainelių posmai gimsta natūraliai, iš jos darbo su vaikais aplinkos. ,,Kartais vaikas pasako kažką labai paprasto ir gražaus. Aš pagalvoju ir jo mintį panaudoju savo dainose“, - teigia pedagogė. Dar vaikystėje mėgusi eiliuoti ir dainuoti G. Pamparienė save pristato kaip praktikę, nes visi dainų tekstai gimsta iš darbo kasdienybės. ,,Nesu nei poetė, nei kompozitorė. Esu paprasta eiliuotoja, įgijusi chorinio dirigavimo specialybę“, - sako ji.

Naujoji, dar spaustuvės dažais kvepianti joniškietės knygelė ,,Vaikystės takelį telydi dainelė“, skirta ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Jos tiražas – 200 egzepliorių. Leidinį iliustravo Gražinos kolegė Gintarė Kybartaitė-Vaitekūnienė, kuri piešdama piešinius, naudoja daug laiko ir kruopštumo reikalaujantį taškavimo metodą. Knygelėje - 23 dainelės, o viršelį puošia penkiametės Agotos Pamparaitės piešinys.

Knygą recenzavusio Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos docento Vaidoto Juozo Lyguto teigimu, pasitelkiant vaikams aktualią tematiką, auginama mažylių muzikinė patirtis. Jis pastebi, kad muzikiniuose kūriniuose neapsiribojama trimis pagrindinėmis harmoninėmis funkcijomis, bet naudojamos ir paralelinės mažorinės bei minorinės tonacijos.

G. Pamparienės dainų posmais pasakojama apie metų laikus, gyvūnėlius, meilę tėvynei. Autorė sako, kad į tekstus sudeda tai, kas supa vaikus ir kas juo ugdo. Mokytoja stengiasi pažvelgti mažųjų akimis į pasaulį, nes taip yra kur kas paprasčiau vaikams mokytis dainelių.

Anot pedagogės, knygeles leidžia dėl to, kad darbai išliktų ir jais galėtų pasinaudoti su vaikais dirbantys mokytojai. Pirmojoje jos knygelėje buvo išspausdintas ir renginio scenarijus, kuriame panaudota Joniškio krašto tautosaka.

Joniškiečiai pelnytai gali didžiuotis G. Pamparienės darbais. Daugelį mažųjų rajono gyventojų ji ruošia įvairiems regioniniams ir respublikiniams konkursams, moko kankliuoti, dainuoti, sekti pasakas. Nemažai mokytojos auklėtinių yra tapę respublikinių konkursų, tokių kaip ,,Tramtatulis“, laureatais. Galima sakyti, kad ilgametės pedagogės išleista knygelė yra skirta jos kolegoms ir vaikams ką tik prabėgusios Tarptautinės mokytojų dienos proga. Tokia dovana, teikianti metodinę pagalbą kolegoms ir ugdanti muzikinius vaikų gebėjimus, turi didelę išliekamąją vertę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite