Fotografijos muziejus (G. Pakulytės nuotrauka).
Angle down Atgal

Muziejų naktį – atgiję Šiauliai ir kultūra

Gegužės 14-ąją Šiauliuose vyko Europos muziejų naktis. Tarptautinis projektas pritraukė tūkstančius lankytojų, apžiūrėti ekspozicijas ir dalyvauti naktinėse veiklose kvietė net 17 muziejų. Per vieną naktį Šiaulių muziejai sulaukė daugiau kaip 20 tūkst. apsilankymų.

Po dvejų pandeminių metų ir juos lydėjusių ribojimų, 2022 m. Europos muziejų naktis į Šiaulius grįžo su trenksmu ir buvo išties kosminė. Pirmą kartą Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuotame projekte dalyvavo tiek daug muziejų, sulaukta itin gausaus žiūrovų apsilankymo. Populiariausia buvo Chaimo Frenkelio vila, joje apsilankė 3 340 lankytojų, Fotografijos muziejuje – 2 548, Venclauskių namuose-muziejuje – 2 118, Dviračių muziejuje – 1 874, Šiaulių geležinkelių muziejuje – 1 840. Per tūkstančio lankytojų sulaukė ir Radijo ir televizijos, Vandentvarkos ir Vandos Kavaliauskienės katinų muziejai.

Atliepiant akcijos idėją – apžiūrėti muziejus vėlyvuoju paros metu, – šiemet buvo pasirinkta plėtoti temą „Kosminė naktis muziejuje“. Lankytojai išvydo kosminių instaliacijų, vaizdo ir garso šou, parodų, išgirdo jaunųjų atlikėjų koncertų ir elektroninės muzikos kūrėjų miksuojamų kosminių muzikos takelių, buvo vedamos ekskursijos, vyko piešinių konkursas ir daugybė edukacinių veiklų.

Lankytojų laukė nemažai netikėtumų: vos įžengus pro Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus duris, pasitiko dangaus skliauto instaliacija, o kino salėje vyko kosminis vaizdo ir garso šou. Fotografijos muziejuje veikė išskirtinė paroda, kurioje užfiksuotos seniausios Saulės fotografijos bei pirmojo lietuviško palydovo nufotografuota kosminė nuotrauka, lankytojai galėjo pakeliauti po neaprėpiamas kosmoso platybes ir atrasti fotografijos ir astronomijos draugystę, išgirsti astrofotografo A. Medvedevo paskaitą tiesiogiai iš asmeninės jo observatorijos.

Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė šiemet duris po rekonstrukcijos atvėręs Šiaulių istorijos muziejus: ten buvo galima apžiūrėti naujai įrengtas erdves, veikiančias parodas, išvysti eksponuojamas geležines kryžių viršūnes, susipažinti su jų ornamentika, simbolika, aktualizuojančia dangaus kūnus. Venclauskių namuose-muziejuje tik tą naktį buvo galima išvysti įspūdingą XIX a. antroje pusėje Vokietijoje pagamintą dangaus skliauto gaublį iš Šiaulių J. Janonio gimnazijos.

Muziejų lauko erdvėse taip pat šurmuliavo šventiškai nusiteikę šiauliečiai, Chaimo Frenkelio vilos parke ir Fotografijos muziejaus stogo terasoje tradiciškai vyko muzikiniai pasirodymai, Žaliūkių malūnininko sodyboje – edukacinės veiklos, žaidimai, dangaus šviesulių stebėjimas.

Visuose muziejuose lankytojams buvo paruošta daug netikėtumų, įtraukiančių edukacinių veiklų, ekskursijų ir net Valstybinio Šiaulių dramos teatro užkulisių paslapčių.

Projekto organizatoriai labai dėkingi UAB „Busturas“ ir Šiaulių miesto savivaldybei už specialų lankytojų patogumui sukurtą Muziejų nakties autobusų maršrutą.

Lankytojų srautus padėjo suvaldyti būrys savanorių iš Šiaulių mokyklų. Moksleiviams tai buvo puiki proga pažinti muziejus iš arčiau ir tapti tarptautinio projekto dalimi.

Pranešimas spaudai

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite