Angle down Atgal

Milijoninio Šiaulių fontano statyba sustojo

Šiauliečių aistras pakursčiusio bulvare, prie Šiaulių viešbučio, turėjusio iškilti naujo ir modernaus fontano dar teks palaukti. Kone milijono vertės statinio įrengimo darbai sustojo Viešųjų pirkimų tarnybai pareikalavus nutraukti pirkimo procedūrą dėl netinkamai pasirinkto pirkimo būdo. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis ginasi, kad norėta procesų nevilkinti, sutaupyti laiko, todėl nuspręsta darbus patikėti tam pačiam rangovui, kuris jau tvarko bulvarą ir ruošia pagrindą fontanui.

Praeitą savaitę Šiaulių miesto savivaldybės administracija gavo Viešųjų pirkimų tarnybos išvadą. Joje teigiama, kad organizuojant fontano pirkimo darbus buvo netinkamai pasirinktas pirkimo būdas. Dėl to dabar administracijai, kaip perkančiai organizacijai, reikia nutraukti pirkimo procedūrą ir per 21 dieną informuoti apie priimtą sprendimą.

Pasirinko tą patį rangovą

Pirminiame projekte buvo numatyta rekonstruoti senąjį fontaną „Trys paukščiai“. Fontano restauracijai buvo planuojama skirti 27 225,00 eurus. Šie darbai buvo įtraukti į viso bulvaro atnaujinimo darbų projektą, atskiro viešojo pirkimo tam nereikėjo.

Situacija pasikeitė vasarą, kai vietoj buvusių „Trijų paukščių“ nuspręsta pastatyti naują, modernų fontaną. Jis įvertintas beveik milijonu eurų – 906 tūkstančiais. Susumavus pagrindinę sutarties kainą ir fontano vertę, paaiškėjo, kad viršijama tarptautinės pirkimo vertės riba, tad pakeisti turimą sutartį buvo nebegalima, teko vykdyti dar vieną viešąjį pirkimą.

„Kai liepos mėnesį Taryba pakeitė fontano sprendinius, kilo poreikis papildomam viešajam pirkimui. Mes, administracija, išanalizavome, kokiomis procedūromis galėtume pasiekti tą norimą rezultatą ir pirkimo procedūros įvykdymą“, – priimtus sprendimus komentavo A. Bartulis.

 

Pasak jo, savivaldybės specialistai išanalizavo visas galimybes ir remdamiesi tuo, kad Viešųjų pirkimų įstatymo 71 straipsnis leidžia, kad gali būti pasirenkamas neskelbiamų derybų pirkimo būdas, nusprendė naujojo fontano įrengimą perduoti tam pačiam rangovui.

„Diskutavome su mūsų specialistais, manėme, kad logiška būtų, jei tai galėtų padaryti dabartinis rangovas, kuris jau dabar yra objekte. Motyvuodami galimybe, kad atitinkame šio straipsnio reikalavimus ir matydami, kad tas tiekėjas ir galėtų padaryti šitą procedūrą, nes atitinka visus požymius – ir medžiagiškumo, ir terminų, ir užsakymo, šį būdą ir realizavome“, – teisinosi A. Bartulis.

Kreipsis į teismą?

Administracijos direktorius pripažino, kad šiuo metu administracija bandys išanalizuoti teismų praktiką nagrinėjant 71 straipsnio taikymo galimybes. A. Bartulis neatmeta galimybės apskųsti šį sprendimą teismui.

„Matydami šitą galimybę, negaliu sakyti, kad čia ir dabar iš karto nutrauksime procedūrą. Mes analizuosime šitą situaciją, rinksime argumentus, jeigu matysime, kad suformuota teismų praktika mums galėtų būti palanki, tikėtina, mes šitą sprendimą skųsime“, – teigė administracijos direktorius.

Fontano įrengimą teko atidėti

A. Bartulis apgailestavo, kad dėl susiklosčiusios situacijos fontano šiauliečiams dar teks palaukti.

„Turėjome didelį lūkestį, kad dar šiemet pavyks šitą fontaną sutvarkyti ir pabaigti. Tačiau dabar tokios galimybės neturėsime. Net jeigu ir priimsime sprendimą nutraukti pirkimo procedūrą, ją nutraukus daryti kitą, jau yra nauji terminai ir visi kiti dalykai“ – pasakojo direktorius.

Jis pabrėžė, kad gyventojų pasipiktinimas dėl netikėtai išaugusios fontano kainos yra nepagrįstas, mat pradžioje buvo kalbėta apie esamo fontano restauraciją, o po to nutarta statyti naują įrenginį, kurio ir sąmata visiškai kitokia.

„Tai yra visai kitas fontanas. Tai yra kitas įrenginys. Atskirkime tuos du dalykus. Taryba pasakė, kad nenori to kuklučio fontano, kuris buvo iki šiol su tais trimis paukščiais, o nori padaryti modernų, gražų, įdomų objektą, kad ir ši bulvaro dalis turėtų savo  traukos centrą“, – sakė A. Bartulis.

comment Skaitytojų komentarai (5)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite