Angle down Atgal

Migrantų krizei valdyti iš ES Lietuva turėtų gauti dar 70 mln. eurų, sako ministrė

Lietuva turėtų gauti dar 70 mln. eurų iš Europos Komisijos migrantų krizei valdyti, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Europos Komisija praėjusių metų pabaigoje pranešė, kad sienos apsaugai Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje stiprinti per artimiausius metus numatyta skirti 200 mln. eurų, tačiau tuomet suma nebuvo detalizuota.

„Matyt, apie 70 mln. eurų – dar nėra patvirtinta – turėtų atitekti Lietuvai“, – žurnalistams lankydamasi Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardoje sakė A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, 40 mln. eurų bus skirta sienų stebėjimo sistemai, o 30 mln. – bepiločiams orlaiviams, bepiločių orlaivių užkardymo sistemoms, kitoms priemonėms, „kurios reikalingos, kad pareigūnai galėtų moderniai eiti savo pareigas“.

Anot A. BIlotaitės, iki šiol dėl migrantų krizės Lietuva iš ES jau yra papildomai gavusi 47 mln. eurų.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Prieš metus kilusį migrantų iš Baltarusijos antplūdį Vilnius vadina Minsko režimo hibridine ataka.

Dėl to Lietuva pasienyje ėmėsi statyti tvorą, diegia stebėjimo sistemas, o nuo pernai rugpjūčio apgręžia neteisėtai sieną bandančius kirsti migrantus.

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite