Angle down Atgal

Mažeikių krašto kultūros paveldas: išsaugojimas ir sklaida

Mažeikių rajono savivaldybė daug dėmesio skiria krašto kultūros paveldo išsaugojimui ir sklaidai. 

Tvarkomos ar jau baigtos tvarkyti bažnyčios Sedoje, Pikeliuose, pernai prasidėjo darbai Laižuvos senosios bažnyčios šventoriuje. Parengti Laižuvos šventoriaus, Viekšnių bažnyčios langų, fasado ir bokšto tvarkybos projektai, bus rengiami Sedos bažnyčios šventoriaus, Židikų bažnyčios stogo tvarkybos darbų projektai. 

Savivaldybė remia ir stačiatikių bei evangelikų liuteronų parapijas, kurios, būdamos ir itin mažos, yra labai susitelkusios ir ypač atsakingai prižiūri joms priklausančias kultūros vertybes.  

Prižiūrimi ir tvarkomi kiti kultūros paveldo objektai. Baigiamas rengti Sedos magazino tvarkybos darbų projektas. Tvarkybos ir remonto darbai nuolat vyksta Renavo dvaro sodyboje – įrengiami takai, ruošiamasi tvarkyti tiltą per Varduvą, tvarkomi laiptai, atliekami kiti darbai. Parengtas arklidžių liekanų konservavimo projektas. Gyvolių piliakalnyje ėmus formuotis nuošliaužoms parengtas tvarkybos darbų projektas, kuriame numatyta sutvarkyti laiptus, apžvalgos aikštelę, sustabdyti šlaito griuvimą. Atsiradus naujoms didelėms nuošliaužoms, projektas papildytas. 

Kad rajono gyventojai ir svečiai geriau pažintų kultūros paveldą, vyksta jo sklaida. Organizuojami Pietūs su kultūros paveldu, tradiciniu tapęs sakralinio meno ir paveldo simpoziumas „Versmės“, kuris šiemet vyks Viekšniuose. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite