Angle down Atgal

M. Stankūnas apie naująją koronaviruso bangą: 84 proc. sergančiųjų – jaunesni nei 50 metų

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas teigia, kad šiuo metu Lietuvoje yra fiksuojamas rekordinis COVID-19 viruso reprodukcinis dydis. Profesoriaus teigimu, šiuo metu Lietuva susiduria su jaunų žmonių COVID-19 susirgimų banga.

„Lietuvoje stebime atvejų augimą, per vakar dieną buvo nustatyta 337 atvejai ir tokio skaičiaus mes nematėme nuo birželio pradžios. Šiuo metu ligoninėse mes turime gydomus 118 pacientų. Kas nuteikia šiek tiek optimistiškiau, tai gana žemas mirčių skaičius, – Prezidentūroje po Sveikatos ekspertų tarybos posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje teigė M. Stankūnas. Jo teigimu, nuo liepos 15 d. Lietuvoje buvo fiksuotos 3 mirtys.

M. Stankūnas teigia, kad prezidentui trečiadienį buvo pristatytas ir kiekvieno posėdžio metu atnaujinamas efektyvus viruso reprodukcijos dydis, kuris šiuo metu, pasak jo, yra rekordinis.

„Jis, mūsų skaičiavimais, siekia 1,53 ir pasižiūrėjus į praeitį matome, kad jis yra rekordinis. Tokio aukšto lygio mes nesame fiksavę nuo Sveikatos ekspertų tarybos veiklos pradžios“, – informavo profesorius.

LSMU profesorius taip pat pristatė duomenis apie tai, kaip COVID-19 atvejų užsikrėtimai pasiskirsto pagal gyventojų amžiaus grupes.

„Praėjusią savaitę didžiausia dalis naujų COVID-19 atvejų buvo nustatyta 20-49 amžiaus grupėje. Ir čia šioje grupėje buvo praktiškai du trečdaliai, tai yra 66 proc. visų naujų užsikrėtimų. Tuo tarpu 50 metų ir vyresni (užsikrėtusieji – ELTA) sudarė tik šeštadalį, 16 proc. naujų atvejų per praėjusią savaitę“, – sakė jis.

M. Stankūno teigimu, ši vyresnių nei 50 metų COVID-19 užsikrėtusių gyventojų grupė, lyginant su sausio mėnesiu, sumažėjo nuo 50 proc. iki 16 proc.

„Galima apibendrinant sakyti, kad dabartinė banga, tai yra jaunų žmonių banga, nes 50 metų ir jaunesni žmonės, jie realiai sudaro 84 proc. visų užsikrėtimų“, – akcentavo jis.

Informacija apie COVID-19 užsikrėtusius vaikus

LSMU profesorius taip pat pristatė statistiką apie pandemijos laikotarpiu COVID-19 užsikrėtusius vaikus iki 17 metų.

„Išnagrinėjome duomenis nuo pandemijos pradžios iki 2021 metų balandžio pabaigos ir matome, kad per tą laiką Lietuvoje stacionare buvo gydyti 562 vaikai dėl COVID-19. (...) O per tą patį laikotarpį reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose buvo gydyti 92 vaikai“, – pranešė M. Stankūnas.

„Matome, kad vis dėlto iš tų vaikų, kurie buvo gydyti stacionare, didžioji dalis buvo jauniausios amžiaus grupės, tai yra nuo 0 iki 6 metų. Jie sudarė apie 58 proc. visų stacionare gydytų vaikų. Mažiausia dalis buvo pradinukų amžiaus, t.y. nuo 7 iki 11 metų, ir jie sudarė apie 12 proc. O šiek tiek vyresni, t.y. 12-17 metų vaikai, jų buvo apie 30 proc.“, – taip pat informavo profesorius.

Jo teigimu, tarp visų stacionare gydytų pacientų vaikų dalis siekia apie 2,2 proc. nuo visų stacionare gydytų asmenų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite