Angle down Atgal

M. Podoliakas: kol Rusija mano, kad kariauja su NATO, derybos yra neįmanomos

Ukrainos ir Rusijos Federacijos derybos buvo sustabdytos, kol Rusija galės objektyviai pažvelgti į situaciją. Tai interviu metu sakė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas, praneša „Ukrinform“.

Anot jo, Rusija grįžo prie tokios pirminės, „ne visai aiškios pasaulio ir savo vaidmens pasaulyje suvokimo“, ir vis dar nesuvokė, kad jau 85 dienas kariauja prieš Ukrainą, o ne prieš NATO.

„Tai neleidžia jiems adekvačiai suvokti derybų proceso“, – sakė M. Podoliakas.

„Tai tarsi žmonių santykiai. Jeigu šalys nesidomi, nemato abipusių diskusijų taškų, nebus suinteresuotos bendrauti. Tas pats pasakytina ir apie derybų procesą. Nėra apie ką kalbėti, nėra susikertančių linijų, kai šalys nėra pasirengusios aiškiai ir objektyviai, pabrėžiu, logiškai paaiškinti savo motyvus. Sunku visą laiką klausytis, kai tau sako: „Tu turi ten nacių“, – sakė Prezidentūros vadovo patarėjas.

Jis pabrėžė, kad derybos taip pat yra privalomas įrankis karo metu. Be jokios abejonės, sakė M. Podoliakas, yra karinis komponentas, yra diplomatinis, yra derybinis komponentas. Bet derybos yra ta platforma, kurioje šalys, pirma, adekvačiai įvertina save, antra, adekvačiai įvertina karo veiksmų eigą ir tuo labiau savo šalies poziciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite