Angle down Atgal

Londonas: Rusijos ir JK gynybos ministrai susitiks derybų dėl Ukrainos (papildytas)

Aukšto rango šaltinių teigimu, planuojamas Jungtinės Karalystės ir Rusijos gynybos ministrų susitkimas.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu priėmė kvietimą susitikti su Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriumi Benu Wallace'u (Benu Volesu) ir aptarti krizę prie Rusijos ir Ukrainos sienos, šeštadienį pranešė vienas aukšto rango šaltinis Britanijos gynybos sluoksniuose.

„Gynybos sekretorius džiaugiasi, kad Rusija priėmė kvietimą deryboms su jo kolega“, – sakė šaltinis.

„Žinant, jog vėliausias abiejų šalių susitikimas gynybos klausimais įvyko Londone 2013 metais, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pasiūlė šįkart susitikti Maskvoje, – pridūrė šaltinis. – Valstybės sekretorius [B. Wallece'as] aiškiai leido suprasti žvalgysiantis visus kelius pasiekti stabilumą ir Ukrainos krizės sprendinį.“

Rusija prie sienų su Ukraina sutelkė dešimtis tūkstančių karių, taip pat daug tankų, kitų kovos mašinų, artilerijos ir raketų sistemų.

Maskva neigė planuojanti įsiveržti į kaimyninę šalį, bet Baltieji rūmai įsitikinę, kad toks puolimas dabar gali įvykti „bet kuriuo metu“.

JK užsienio reikalų sekretorė Liz Truss (Liz Tras) penktadienį perspėjo, kad Maskva gali įklimpti į „baisų liūną“, jeigu pasiųstų savo pajėgas į Ukrainą.

Sakydama kalbą Sidnėjuje įsikūrusiame F. Lowy (F. Louvio) Tarptautinės politikos institute L. Truss pabrėžė, kad Kremlius „nepasimokė iš praeities“.

„Ukrainiečiai su tuo kovos, tai gali būti liūnas“, – sakė ji.

„Ukraina yra išdidi šalis, turinti ilgą istoriją. Ji jau anksčiau pažino įsiveržiančias pajėgas pradedant mongolais ir baigiant totoriais... jos atsparumas yra gilus. Jei reikės, ukrainiečiai kovos, kad apgintų savo šalį“, – pridūrė L. Truss.

Britanija yra viena iš keleto Vakarų valstybių, pastaruoju metu pasiuntusių Ukrainai ginkluotės, pavyzdžiui, prieštankinių raketų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite