Angle down Atgal

LNOBT vadovas J. Sakalauskas tapo „Opera Europa“ tarybos nariu

Prahoje vykstančioje „Opera Europa" generalinėje asamblėjoje birželio 16-ąją išrinkti šeši nauji šios organizacijos tarybos nariai. Vienas jų - Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT)generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Tai pirmas kartas, kai Lietuvos atstovas tampa daugiau kaip 200 Europos operos teatrų vienijančios organizacijos tarybos nariu.

„Opera Europa" direktorius, ilgametis Anglijos nacionalinės operos generalinis direktorius Nicholas Payne'as neslėpė, kad atkreipti dėmesį į Lietuvą padėjo nesavanaudiška LNOBT pagalba kolegoms ukrainiečiams - Charkivo nacionaliniam akademiniam operos ir baleto teatrui, organizuojant ne tik kultūrinę, bet ir humanitarinę misiją puoselėjusias šio teatro gastroles Lietuvoje.

„Pasaulyje veikia tūkstančiai operos teatrų, kurie daro milžinišką įtaką žmonijos kultūriniam gyvenimui. LNOBT ir man asmeniškai didžiulis įvertinimas, kad Lietuva „Opera Europa" gretose buvo pamatyta kaip pilnateisė, aktyvi šios organizacijos narė. Širdis tuo džiaugiasi, bet noriu pabrėžti, kad tai viso mūsų kolektyvo sutelkto darbo, kūrybiškumo ir jautrumo naujoms idėjoms rezultatas", - teigė tarptautinės operos bendruomenės pripažinimo sulaukęs J. Sakalauskas.

„Opera Europa" tarybai ir toliau pirmininkaus Anna Maria Meo (Parmos teatras, Italija). Jos pavaduotojais dirbs Laura Berman (Hanoverio valstybinė opera, Vokietija) ir Ignacio Garcia Belenguer Laita (Madrido karališkasis teatras, Ispanija).

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite