Angle down Atgal

Lietuvos URM dėl rinkimų Rusijoje: kyla abejonių dėl rinkimų skaidrumo

Užsienio reikalų ministerija (URM) pažymi, kad penktadienį–sekmadienį vykę Rusijos Valstybės Dūmos rinkimai vyko pilietinių ir politinių teisių suvaržymo sąlygomis.

URM teigimu, Rusijos valdžios institucijos, pasinaudodamos represiniais „ekstremistinių organizacijų“, „užsienio agentų“ ir „nepageidaujamų organizacijų“ įstatymais, dar labiau apribojo žmogaus teises, demokratijos funkcionavimą ir spaudos laisvę. Šie veiksmai dar labiau suvaržė politinį pliuralizmą Rusijoje ir galimybę Rusijos žmonėms laisvai išreikšti savo pilietinę poziciją. Dėl šios priežasties nepriklausoma politinė opozicija neturėjo galimybių dalyvauti Dūmos rinkimuose.

„Raginame Rusijos valdžios institucijas nutraukti sisteminį spaudimą prieš Rusijos pilietinę visuomenę, opoziciją ir nepriklausomą žiniasklaidą“, – akcentuoja Lietuvos URM.

URM pranešime apgailestaujama, kad Rusijos valdžios institucijų suvaržymai, prisidengiant epidemiologine padėtimi šalyje, nesudarė galimybių Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) rinkimų misijai stebėti Valstybės Dūmos rinkimų.

Kaip tvirtina ministerija, visi šie veiksmai demonstruoja Rusijos atsitraukimą nuo demokratinių standartų ir kelia abejonių dėl rinkimų skaidrumo. Apgailestaujame dėl šių neigiamų tendencijų, kurios prieštarauja Europos Tarybos principams, Europos žmogaus teisių konvencijai, ESBO ir kitiems tarptautiniams Rusijos įsipareigojimams.

Rinkimų į Rusijos Valstybės Dūmą organizavimas neteisėtai aneksuotame Kryme ir Rusijos okupuotose Donecko ir Luhansko srityse bei Ukrainos piliečių, kuriems buvo neteisėtai išduoti Rusijos Federacijos pasai, įtraukimas į rinkimus grubiai pažeidžia tarptautinės teisės normas ir principus, Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Pakartotinai raginame Rusiją nutraukti neteisėtą Ukrainos Krymo Autonominės Respublikos aneksiją, išvesti savo karines pajėgas iš okupuotų Ukrainos teritorijų ir gerbti tarptautinės teisės normas. Lietuvos parama Ukrainos teritoriniam integralumui ir suverenitetui išlieka tvirta.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite