Angle down Atgal

Lietuvos rekordas: per valandą nuplauta 270 automobilių

Vilniuje tunelinėje plovykloje pasiektas Lietuvos automobilių plovimo rekordas – per valandą nuplauta 270 automobilių. O naudojant plovykloje įrengtą inovatyvią antrinio vandens panaudojimo sistemą, net trečdalis viso rekordo metu plovimui sunaudoto vandens buvo perdirbta ir panaudota plovimo procese dar kartą, skelbiama pranešime spaudai.

Šį pasiekimą gegužės paskutinį sekmadienį oficialiai užfiksavo rekordų agentūra „Rekordų akademija“, jis bus įtrauktas ir į Lietuvos rekordų knygą.

„Tunelinėje plovykloje automobilio plovimas užtrunka vos 96 sekundes, o vienu metu tunelyje galime plauti 6 automobilius, tad teoriškai tokį kiekį automobilių per valandą nuplauti galima. Praktiškai per valandą nuplaunamų automobilių vidurkis plovyklose nuolat kinta dėl skirtingų srautų, oro sąlygų ir vairuotojų įpročių, todėl nusprendėme išsikelti iššūkį sau ir patikrinti mūsų tunelinių plovyklų galimybes“, – sako Saulius Vaičekauskas, tunelinių plovyklų tinklo vadovas.

Pasak jo, vieta rekordui taip pat pasirinkta neatsitiktinai – šiuo metu Dubliškių gatvės plovykla yra didžiausia tinklo plovykla Lietuvoje, birželio 1-ąją švęsianti savo pirmąjį gimtadienį. Joje taip pat įdiegta pažangi vandens perdirbimo sistema, kuri leidžia surinkti plovimo metu panaudotą vandenį, išvalyti ir grąžinti antram plovimui.

„Tai buvo pirmoji plovykla, kurioje įdiegėme šią sistemą, o dabar tai tampa naujų plovyklų standartu. Siekiant rekordo naudojant vandens perdirbimo sistemą, plovimo metu sutaupėme apie 30 proc. vandens – tai puikiai parodo, jog tvarumo siekiančios inovacijos veikia ir jas pritaikyti galima bet kurioje srityje“, ­– sako S. Vaičekauskas.

Jis priduria, jog jau trečius metus bendrovė investuoja į miesto aplinkos švarą ir jos tobulinimą – įrengia suoliukus ir poilsio vietas, dviračių tvarkymo stoteles, apželdina ir sutvarko aplinką, o 2020-aisiais pietinėje Vilniaus dalyje nuvalė ir nelegalius „grafičius“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite