Angle down Atgal

Ledai pajudėjo: avarinės būklės Lazdijų sporto centro pastatas pradedamas ardyti

Lazdijuose ir toliau daugės laisvalaikio erdvių. Vykstant viešųjų pirkimų procedūroms dėl naujojo sporto centro įrengimo, senasis, avarinės būklės sporto centro pastatas jau pradėtas griauti. Šiuo metu pastato ardymo darbai vyksta viduje, artimiausiu metu jie persikels į išorę.

Sprendimas griauti 2000 metais atidarytą pastatą buvo priimtas atlikus statinio ekspertizę, kurios metu nustatyta, kad esamos statinio konstrukcijos tolimesniam naudojimui netinkamos, jas reikia demontuoti. Statinys buvo pripažintas avarinės būklės ir nebetinkamu naudoti nei pagal paskirtį, nei kitoms reikmėms.

„Apmaudu, kad sporto centro pastatas buvo pastatytas galimai nekokybiškai ir jį saugiai eksploatuoti buvo galima taip trumpai. Dabar kaltų ieškoti jau neverta. Yra kaip yra. Šiuo metu svarbiausia, kad avarinės būklės pastatas nekeltų grėsmės visuomenei ir jo vietoje greičiau įsikurtų kita, aktyviam laisvalaikio leidimui skirta erdvė. Neabejoju, kad patrauklioje miesto vietoje, šalia daugiabučių namų, tokia erdvė taps dar viena traukos vieta Dzūkų gatvės ir aplink gyvenantiems.  Svarstome galimybes ten įrengti vaikų žaidimų aikštelę, lauko teniso aikštyną ar kitą sportui skirtą erdvę po atviru dangumi. Artimiausiu metu bus paskelbta visuomenės apklausa ir, atsižvelgiant į jos rezultatus, priimtas sprendimas“, – apie pokyčius kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Surasti įmonę, kuri pasiryžtų griauti sporto centrą, buvo nelengva. Pastato griovimo sutartis pasirašyta ne iš pirmo karto, tačiau džiugina tai, kad darbų nugriovimo kaina nuo 2019 metais numatytos 165  tūkst. eurų sumažėjo beveik 10 kartų ir visi darbai nuo išardymo iki atliekų išvežimo kainuos kiek daugiau nei 18 tūkst. eurų. Šiuo metu ardomas pastato vidus. Vėliau, esant palankesnėms oro sąlygoms – likusios konstrukcijos. 

Greta dabartinių Lazdijų sporto centro patalpų jau yra įrengta paplūdimio tinklinio erdvė, krepšinio aikštelė. Todėl ir naujojo objekto vieta bus patogi susisiekimui, ir tuo pačiu saugiai ir vizualiai korektiškai įsikūrusi tarp aplinkinių pastatų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite