Angle down Atgal

Lazdijų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnybos specialistė: sunkiausia, kai gaisruose žūsta žmonės

Visi žino, gesinti gaisrus – sudėtinga ir pavojinga, bet daugelis nė neįsivaizduoja, kiek darbo valstybinės priežiūros specialistams tenka įdėti, kad būtų jų išvengta. Tuo šiandien rūpinasi ir Lazdijų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje prieš pusmetį pradėjusi dirbti vyresnioji specialistė Renata Škarnulytė.

„Nemaniau, kad šiais laikais dar yra tiek daug neatsakingai ir nesaugiai gyvenančių žmonių, – sako ji. – Tikėjau, kad žmonėms daug labiau rūpi namų saugumas. Deja, dar ir alkoholizmas kaime klesti. Tai matome prevencinių akcijų metu kartu su policija ir savivaldybės atstovais lankydami gyventojų būstus.“

Pasak vyresniosios inspektorės, savivaldybės pateikia vienišų ir sunkiai gyvenančių žmonių sąrašus, pas kuriuos apsilankę pareigūnai patikrina krosnį, padovanoja autonominių dūmų detektorių.

„Iš tiesų, gyvenime visko nutinka. Būna, kai gaisrai kyla tų gyventojų namuose, kuriems padovanojome dūmų detektorių. Po jų žmonės dėkoja ir sako, jog dūmų detektorius jiems išgelbėjo gyvybes“, – pasakoja R. Škarnulytė, pridurdama, kad svarbiausia – pasirūpinti saugumu, neatidėliojant to vėlesniam laikui. Jos akimis, dūmų detektorius yra viena geriausių investicijų. 

Prieš ateidama dirbti į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, Renata trylika metų dirbo savivaldybėje ir trejus metus Sporto centre. Kauno technologijos universitete ji yra baigusi viešąjį administravimą. Beje, ją visada traukė darbas statutinėje tarnyboje, nes jis neatsiejamas nuo atsakomybės ir disciplinos. Šiandien ji džiaugiasi, kad įgyvendino savo svajonę.

Renata neslepia, kad net nemaniusi, jog priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje tiek daug dokumentacijos: „Ypač jos daug tikrinant objektus. Per mėnesį tenka patikrinti maždaug 12-17 objektų. O kur dar gaisrų tyrimas...“

Beje, jau pirmąją darbo dieną Renatai teko vykti į gaisrą, kuriame buvo žuvęs žmogus. Pasak jos, sunkiausia šiame darbe – naktį kilę gaisrai, kai per budėjimus tenka į juos važiuoti ir tirti. Ypač, kai juose žūsta žmonės.

Ji pasidžiaugia, kad dirba puikiame kolektyve, kuriame, jei reikia, visada sulaukia patarimo ar pagalbos. Darbas jai išties patinka. Svarbiausia, jos nuomone, kad jis turi prasmę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite