Angle down Atgal

Laukiant Partnerystės įstatymo pateikimo – netikėtumas: valdantieji pristatys Civilinės sąjungos projektą

Naujas posūkis diskusijose dėl Partnerystės įstatymo – valdantieji pirmadienį pristatys Civilinės sąjungos įstatymo projektą.

„Projektas susijęs su dviejų asmenų civilinio statuso apibrėžimu Lietuvos įstatymuose“, – Eltai teigė Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Laisvės frakcijos seniūnas V. Mitalas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei TS-LKD frakcijos narė Jurgita Sejonienė.

ELTA primena, kad tvirtinant Seimo pavasario sesijos darbų programą, užvirė aštrios diskusijos dėl siekio į ją įtraukti Partnerystės įstatymą. Seimo narė Agnė Širinskienė iš pavasario sesijos darbotvarkės pasiūlė išbraukti visuomenėje nevienareikšmiškai vertinamą Partnerystės įstatymą, argumentuodama, kad Rusijos pradėto karo Ukrainoje kontekste nereikia skaldyti visuomenės. Partnerystės įstatymo projekto iš pavasario darbotvarkės išbraukti nepavyko.

Prieš metus ši iniciatyva nesulaukė parlamentarų paramos ir neįveikė pateikimo stadijos. Tuometinį įstatymo projektą sukritikavo ir prezidentas Gitanas Nausėda. Prezidentas išsakė poziciją, kad Partnerystės įstatymą jis būtų vetavęs dėl netinkamo partnerystės sąvokos apibrėžimo.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite