Angle down Atgal

Latvijoje įsigalioja nepaprastoji padėtis, suvaržymai nepaskiepytiems nuo COVID-19

Latvijoje pirmadienį įsigaliojo trims mėnesiams įvesta nepaprastoji padėtis ir virtinė apribojimų dėl COVID-19.

Asmenims, kurie nepaskiepyti nuo koronavirusinės infekcijos arba nėra ja persirgę, bus leidžiama apsipirkti tik būtiniausių prekių parduotuvėse ir draudžiama lankytis tokiose įstaigose kaip dideli prekybos centrai.

Tačiau nuspręsta apriboti ir pasiskiepijusių laisves: pavyzdžiui, per renginius reikės dėvėti kaukę ir laikytis fizinio atstumo.

Be specialaus COVID-19 paso bus leidžiama lankytis maisto, optikos, spaudos, higienos, gyvūnų prekių ir telekomunikacijų mažose parduotuvėse, taip pat vaistinėse ir degalinėse. Šiose vietose vienam lankytojui turės būti skirta 25 kv. metrai ploto.

Tuo metu tik su COVID-19 pasu aptarnaujančios įstaigos turės užtikrinti 15 kv. metrų lankytojui.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis prekybos centruose dirbs tik būtiniausių prekių parduotuvės, bus teikiamos tik tokios paslaugos kaip batų taisymas ir cheminis valymas.

Visi gyventojai – tiek viešojo, tiek privataus sektorių darbuotojai – turės, jei įmanoma, dirbti nuotoliniu būdu.

Net ir paskelbus nepaprastąją padėtį, mokyklos toliau dirbs kontaktiniu būdu, tačiau visi mokiniai privalės dėvėti kaukes, o būrelių skaičius bus gerokai sumažintas. Užklasinė veikla, tokia kaip ekskursijos ir muziejų lankymas, stabdoma.

Kultūriniai renginiai vyks su mažesniu žiūrovų ar dalyvių skaičiumi – bus leidžiama užpildyti ne daugiau kaip 60 proc. vietų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite