Angle down Atgal

Kryžkalnyje vyko XV respublikinė politinių kalinių ir tremtinių ir dainų poezijos šventė

Birželio 12 d., sekmadienį, vyko XV respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę – 2022“. Kas dvejus metus vis kitame Lietuvos regione vykstantis renginys šį kartą buvo organizuojamas prie Lietuvos partizanų memorialo Kryžkalnyje. Šventės „Leiskit į Tėvynę – 2022“ dalyviams Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis įteikė padėkos raštus.

Renginio metu tylos minute pagerbti politiniai kaliniai, tremtiniai,  partizanai, Laisvės gynėjai, kovojusieji ir žuvusieji už Lietuvos Laisvę ir Nepriklausomybę, žuvę Ukrainos gynėjai bei  šiemet anapilin išėjęs chorinės muzikos puoselėtojas, kompozitorius Lionginas Abarius.

„Šiandien mūsų krašte skamba dainos ir poezijos posmai, liudijantys politinių kalinių ir tremtinių ilgesį Tėvynei bei nenuilstamą tikėjimą šviesesne diena. Tai – tautinės savimonės pavyzdys ateities kartai, puoselėjančiai valstybingumą ir niekada nepamirštančiai tikrosios laisvės vertės. Saugokime, branginkime ir niekada nepamirškime“, –  tardamas sveikinimo žodį sakė Savivaldybės meras.

Šventėje taip pat dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė Seimo narės Jurgita Sejonienė, Rima Baškienė, Irena Haase, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas, valdybos pirmininkas Vladas Songaila, Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Kęstutis Užemeckas ir kiti garbūs svečiai.

Renginio metu Savivaldybės mero padėkos raštai įteikti Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių chorų dainų ir poezijos šventės „Leiskit į Tėvynę – 2022“ dalyviams, tarp kurių – Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ ir jo vadovė Jolanta Šimaitienė.

Šiais metais dainų ir poezijos šventėje dalyvavo 20 chorų iš visos Lietuvos, kuriems akomponavo Kauno valstybinės filharmonijos koncertmeisterė Beata Andriuškevičienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite