Angle down Atgal

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje…

Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją.

Primename, kad buvęs premjeras nepartinis S. Skvernelis pasitraukė iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime, kartu su juo – dar keliolika bendraminčių, kurie susibūrė į atskirą frakciją, dabar rūpinasi naujos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ kūrimu.

Seimo narys Z. Balčytis paliko Lietuvos regionų partijos frakciją Seime, jau prisijungė prie „valstiečius“ palikusių ir frakciją „Vardan Lietuvos“ subūrusių politikų. Permainos Lietuvos partijų padangėje žada, kad bus nauja centro kairės politinė jėga, kuri gali patraukti į savo būrį ne tik „valstiečių“ ar Regionų partijos narių, bet galbūt ir kitų aktyvių žmonių. Tai liečia ir buvusią partiją „Tvarka ir teisingumas“, kuri dabar vadinasi „Laisvė ir teisingumas“.

Politologai svarsto, kad Ramūno Karbauskio vadovaujami „valstiečiai“, S. Skvernelio su bendraminčiais kuriama Demokratų partija, taip pat Regionų partija, net socialdemokratai gali varžytis dėl tų pačių rinkėjų. Nors rinkimų dar teks palaukti, įvairių centro kairės politinių jėgų veikėjai žvalgosi, kur labiau apsimokėtų pasukti…

Kad partijos „Laisvė ir teisingumas“ Šilutės skyriaus pirmininkas, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, šios partijos frakcija Savivaldybės taryboje nusiteikę rinktis kuriamą Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ jau rašėme.

Kaip elgsis A. Pupšys?

Domimės, kaip elgsis Seimo nario Z. Balčyčio padėjėjas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys, kuris su Ričardu Stonkumi į Tarybą buvo išrinkti pagal Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąrašą. A. Pupšys į šią partiją atėjo palikęs Lietuvos socialdemokratų partiją, R. Stonkus partiją „Tvarka ir teisingumas“. Kai Socialdemokratų darbo partija tapo Lietuvos regionų partiją, šiedu politikai ir tebepriklauso jai. A. Pupšys sakė, kad Regionų partijos Šilutės skyrius turi gal 130 narių, jam vadovauja Saulius Stankevičius.

„Seimo narys Zigmantas Balčytis pasirinko politiką su Sauliaus Skvernelio komanda, ketina būti kuriamos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ nariu. Žinau tai, mes apie tai kalbėjomės. Yra apie ką pagalvoti, ką apsvarstyti… Gal dar šiais metais bus ir mano sprendimas. Saulių Skvernelį vertinu gerai, Seime subūrė frakciją, kuria partiją, viską aiškina paprastai, suprantamai, o svarbiausia, kad aiškina žmonėms, yra bendravimas su gyventojais, yra pateiktos net pagrindinės būsimos partijos nuostatos, siekiai“, sakė A. Pupšys.

Ar vertins pažeidusius etiką? 

Šią savaitę vyko Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai, kitą savaitę planuojamas Tarybos posėdis. 17 Savivaldybės tarybos narių sudaro valdančiąją daugumą, aštuoni – opozicijoje. A. Pupšys ir R. Stonkus priklauso valdantiesiems. Pasidomėjome, ar Taryboje rodoma iniciatyvų įvertinti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja paskirtosios Daivos Žebelienės elgesį. Rašėme, kad ji būdama Tarybos nare pažeidė įstatymą, nes atstovavo savo verslo bendrovei Savivaldybėje. Tarybą ji paliko ir pareigas administracijoje gavo beveik tuo metu, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą, o dabar jau aiškus ir priimtas sprendimas: D. Žebelienė pažeidė įstatymo nuostatas.

„Klausiau mero. Rodos, iniciatyvos nerodys… Buvo komiteto posėdis, niekas apie tai neužsiminė. Gal opozicija prabils? Išties žmogus turi pasirinkti politiką ar savo verslą. Kai tai supainioja, tokie ir rezultatai. Prastai atrodome“, – sakė A. Pupšys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite