Angle down Atgal

Pakruojo rajone paminėta Tarptautinė šeimos diena

Gegužės 15-ąją,  Tarptautinę šeimos dieną, nuspręsta, kad ši prasminga data neturi aplenkti ir Pakruojo krašto.  Pirmąkart į vieną būrį šios šventės proga pakviesti ir rajone gyvenantys ukrainiečiai. Renginys prasidėjo Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur vyko jaunimo Pirmosios Komunijos iškilmė, o vėliau susirinkusiems dovanoti koncertai ir kitos pramogos.

Pakruojo Dekanas Remigijus Čekavičius susirinkusiems linkėjo Dievo globos ir palaimos, paminėdamas, kad Tarptautinė šeimų diena – visų mūsų šventė. Po iškilmingų Šv. mišių koncertą dovanojo Valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Atlikti ne tik žinomi lietuvių ir užsienio autorių kūriniai, bet ir ukrainietiškos dainos. Atlikėjams dėkojęs meras Saulius Margis visiems susirinkusiems linkėjo vertinti artimuosius, padėti ukrainiečiams kovoti už taiką ir laisvę.

Vėliau visi pakviesti į Nepriklausomybės skverelį, kuriame laukė pramogos mažiesiems, atlikėjo, Pakruojo kultūros centro Lygumų skyriaus vadovo Sigito Kivilio ir grupės dainos, mažųjų „Šypsenėlių“ (vad. Arina Janeliūnienė) kūriniai ir ukrainietiška sriuba. Šventę taip paskanino Lietuvos samariečių bendrijos Pakruojo skyrius.

Į kvietimą pabūti drauge gausiai atsiliepę ukrainiečiai artimiau pabendravo vieni su kitais, savo rūpesčiais ir džiaugsmais pasidalino su meru S. Margiu, mero pavaduotoju Virginijumi Kacilevičiumi, savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičiene, kuri iniciavo šį susitikimą. Dalis rajone gyvenančių ukrainiečių jau turi darbus, dalis planuoja įsidarbinti – visi pakviesti kuo aktyviau įsitraukti ir į kultūrinį, sportinį rajono gyvenimą.

Renginį organizavo Pakruojo rajono savivaldybė, Pakruojo kultūros centras, Pakruojo parapijos „Caritas“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite