Angle down Atgal

Kariuomenės vadas: Dūmos atstovo iniciatyva dėl Lietuvos iliustruoja daugumos rusų požiūrį

Lietuvos kariuomenės vado Valdemaro Rupšio vertinimu, Dūmos deputato registruotas projektas dėl Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo 1991 metais atšaukimo atliepia daugumos rusų neigiamą požiūrį į Vakarų pasaulį. 

„Jis išreiškė ne tiek savo, bet tos Rusijos dalies, mano galva, požiūrį į mus, ir tai aiškiai atspindi nuostatą, kad jūs negalit būt nepriklausomi, norim pripažinsim, norim nepripažinsim. Teisiškai ir politiškai tai yra visiška kvailystė, bet tai būdinga daryti kvailystes Rusijai ir didžiajai daliai rusų“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė V. Rupšys.

Valdančiajai partijai „Vieningoji Rusija“ priklausantis deputatas Jevgenijus Fiodorovas Rusijos Valstybės Dūmoje registravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma atšaukti Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą 1991 metais.

V. Rupšys pabrėžė, kad nuo pat karinės invazijos pradžios yra akivaizdu, kad tai ne Vladimiro Putino karas prieš Ukrainą, o Rusijos karas prieš Ukrainą.

„Nuo pat paskutinio karo Ukrainoje pradžios, ne nuo 2014 metų, o nuo vasario 24 dienos, tiek Lietuvoj, tiek Vakarų Europoj, tiek pasauly buvo kalbama, kad tai V. Putino karas prieš Ukrainą. Tai nėra V. Putino karas, tai yra Rusijos karas prieš Ukrainą, ir šita J. Fiodorovo iniciatyva iliustruoja, kad, deja, ne vien V. Putinas, ir ne vien parlamentarai, bet didžioji Rusijos piliečių dalis yra agresyviai nusiteikę ir nepatikimai žiūri į Vakarų pasaulį“, – kalbėjo V. Rupšys.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį BNS perduotame komentare dėl Dūmos atstovo projekto teigė, kad „tik žvėrių valdoma valstybė galėjo pradėti tokį karą (Ukrainoje), kokį pradėjo Rusija“.

„Nesistebiu, kad ir politikoje elgiasi ne pagal žmonių tvarkas. O reaguoti turime atitinkamai – būti pasirengę gintis ir patys, ir drauge su partneriais, politinėmis, diplomatinėmis ar kitomis priemonėmis“, – sakė G. Landsbergis.

Pagal Rusijos deputato teikiamą pasiūlymą, Rusijos Valstybės Dūma turėtų atšaukti Sovietų Sąjungos valstybės tarybos 1991 metais rugsėjo 6 dieną priimtą nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo“.

Lietuvos Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas 1990 metų kovo 11 dieną priėmė nutarimą dėl nepriklausomos valstybės atkūrimo.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite