Pra­žy­dęs gel­to­nas pio­nie­rius. Jei vai­siai ne­si­megs, teks dirb­ti bal­ko­ne bi­te­le. (Autorės nuotr.)
Angle down Atgal

Kai sirps­ta po­mi­do­rai ne Su­val­ki­joj. Ge­ro­vės bal­ko­nas (12)

Sek­ma­die­nį Ge­ro­vės bal­ko­ne pra­žy­do po­mi­do­rai. Ti­kiuo­si, jie bus gel­to­ni, kaip ir bu­vo pa­vaiz­duo­ta ant sėk­lų pa­ke­lio. Nes jau imu abe­jo­ti ati­ti­ki­mu tarp tu­ri­nio ir for­mos. Pa­vyz­džiui, pet­ra­žo­lės iš­dy­go vi­sai ne­gar­ba­no­tos, naš­lai­tės taip pat, o kve­pian­čios gė­lės iš sėk­lų juos­tos taip van­giai auga, kad „rū­tų“ dar­že­lį ten­ka ap­sė­ti iš nau­jo.

Dailininko teptukas – bitelės darbui

Kokių dar rūtų? Kaip tikra savo amžiaus atstovė jau pasirūpinau, kad balkone būtinai žydėtų pelargonija. Nusipirkau prekybos centre tokią skurstančią už 1,5 Eur ir atgaivinau. Gerovės balkone ji apsipylė žiedų kalnu, o vandenį geria taip, kad vos parėjusi iš darbo pirmiausia turiu šiai poniai patarnauti.

Betgi smagu. Įsitaisiau 5 litrų talpos kibiriuką, o ir trąšų nusipirkau. Jos kvepia lyg sojų padažas ir matematikos žinių nereikia – vienas kamštelis skystų trąšų skiedžiamas 5 litrais vandens. Tobula.

Nuo pamaloninimo trąšomis visa žaluma balkone taip suvešėjo, kad primena džiungles. Pomidorų vienas krūmas jau pražydo, kiti du sukrovė žiedus. Šis pionierius ir parodys – reikia pasidarbuoti už bitelę ar ne. Nes jau esu balkone auginusi pomidorų, derlius buvo nekoks, kadangi į 7 aukštą tik sportininkė musė ar uodas gali pakilti. Darbavausi dailininko teptuku, kol visus žiedelius apvaisinau.

Bal­ko­ne la­bai trūks­ta žie­dų, to­dėl tarp dar­žo­vių pri­dė­lio­jau gė­lių va­zo­nė­lių. (Autorės nuotr.)
Bal­ko­ne la­bai trūks­ta žie­dų, to­dėl tarp dar­žo­vių pri­dė­lio­jau gė­lių va­zo­nė­lių. (Autorės nuotr.)

Pajūrio akmenukai rado savo vietą

Labai spėriai ovaliame vazone želia gėlių pieva, tačiau sėklos iš pakelio „Kvepiančios gėlės“ sudygo, tik auga prastai. Gėlių trūkumas liūdina, tad nusipirkau neužmirštuolių ir levandų sėklų.

Neužmirštuolių – rausvų ir žydrų – pabėriau į skurdokai atrodantį ir dar nekvepiantį gėlių lovelį, o levandų pasėjau į du ovalius keraminius vazonus.

Pa­ma­ty­tu­mė­te ma­no pi­lia­ro­žę. Aukš­tes­nė nei šim­ta­me­tis „El­nio“ fab­ri­ko ka­mi­nas. (Autorės nuotr.)
Pa­ma­ty­tu­mė­te ma­no pi­lia­ro­žę. Aukš­tes­nė nei šim­ta­me­tis „El­nio“ fab­ri­ko ka­mi­nas. (Autorės nuotr.)

Apie šias violetines gėleles seniai svajojau. Reikalas tas, kad vos iš 5–6 lapelių (net be žiedų) užplikyta arbata man – gilaus miego garantas. Taip saldžiai miegu, kad gėles rudenį parsinešiu ir šiapus balkono – gersiu vakarais levandų arbatą ir miegosiu, miegosiu...

Labai nenoriai auga našlaitės, tad jas perkėliau į keturis vazonėlius ir sukūriau nedidelius alpinariumus. Seniai ant spintelės voliojosi kelios pajūryje surinktų akmenukų saujos. Na, tų gražesnių – su skylute, kriauklės įspaudu ar įdomiomis rievelėmis. Pagaliau atsirado proga juos panaudoti, tad mažutėliai alpinariumai dabar trys. Du paprasti, tik su našlaitėmis, o vienas – su našlaitėmis ir geltonžiedėmis mudrėmis (lot. Delosperma).

Pa­jū­ry­je rink­ti ak­me­nu­kai pa­ga­liau ra­do vie­tą al­pi­na­riu­me. Tarp mud­rių ir naš­lai­čių. (Autorės nuotr.)
Pa­jū­ry­je rink­ti ak­me­nu­kai pa­ga­liau ra­do vie­tą al­pi­na­riu­me. Tarp mud­rių ir naš­lai­čių. (Autorės nuotr.)

Papildymas

Gerovės balkono svogūnų laiškai jau beveik nuskabyti, reikės pasodinti naujų galvų. Taip pat pradėjo geltonuoti krapų lysvė, tad šalia pasėjau ir naujų krapų, ir petražolių. Žiemai juk reikės, o kur dar marinavimas.

Ir nusprendžiau paeksperimentuoti. Pasėmiau žemių mišinio, kurį pasiruošiau su garstyčių žaliąja mase, ir supilsčiau į tris vazonėlius. Į juos pasėjau ridikėlių. 10 ridikėlių sėklų išmėčiau saugiu atstumu ir paliejau.

Ridikėlių balkone dar neauginau, tad dabar labai linksma – bus tik viršūnėlių ar ir šaknelių?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite