Angle down Atgal

Jurbarkiečių daržuose auga ir arbūzai, ir melionai

Egzotinių vaisių ir uogų auginimas Lietuvoje populiarėja. Ypač, kai vasaros tokios karštos, kokia buvo ši ir praėjusi. Arbūzai ir melionai auga ir Vadžgirio kaime gyvenančios bibliotekininkės Erikos Žievienės daržo lysvėse. Erika juokauja, kad arbūzai tokie nereiklūs, kad augti šiltnamyje jiems per geros sąlygos, o štai darže – pats tas. Didžiausias vadžgirietės išaugintas arbūzas svėrė net 9,400 kg.

Nemažai arbūzų šeimyna suvalgė, dalį draugams, kaimynams išdalino. „Šeši arbūzai užaugo labai dideli, kiti vidutinio dydžio, apie porą kilogramų. Na, bet svarbiausia, kad mūsų pačių užauginti“, – šypsosi Erika, kurios darže auga viskas, ką ji pasėja ar pasodina: ne tik agurkai, paprikos, aitriosios paprikos, morkos ir kt. daržovės. 

„Arbūzams nei mėšlo, nei kitų trąšų nenaudojau. Kadangi esu labai užimtas, dirbantis žmogus, tai neturiu laiko užsiimti ypatinga daržo priežiūra ir ravėjimu“, – atvirauja Erika.

Jai patinka nauji dalykai – sako, kad smalsumas veda išmėginti ne tik daržininkystę. Šiuo metu jos virtuvėje karaliauja žiemai ruošiamos daržovės. „Ant bangos“ šiemet – paprikų ir pomidorų padažas, kurio receptą rasite „Mūsų laike“ (2021 09 17). Ten pat ir patarimai, kaip užauginti arbūzus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite