Angle down Atgal

JT vadovas Davoso lyderiams: paskiepykite visą pasaulį, kad baigtųsi pandemija

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) pirmadienį kalbėdamas virtualiame Davoso forume pareiškė, kad pasaulis privalo nuo COVID-19 paskiepyti visus gyventojus, kad pagaliau užbaigtų šią pandemiją. 

Tradiciškai Šveicarijos Alpėse vykstantis pasaulio politikos ir verslo lyderių susibūrimas jau antrus metus iš eilės rengiamas virtualiai dėl pandemijos, kuri nerodo pasitraukimo ženklų.

„Pastarieji dveji metai parodė paprastą, bet žiaurią tiesą – jei paliksime ką nors, paliksime visus“, – sakė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius.

„Jeigu nepaskiepysime visų žmonių, sudarysime sąlygas naujoms viruso atmainoms plisti per sienas ir stabdyti kasdienį gyvenimą bei ekonomiką“, – kalbėjo jis.

Anot A. Guterreso, tarptautinei bendruomenei reikia „teisingai ir sąžiningai stoti prieš pandemiją“.

Jis pabrėžė, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pernai rudenį užsibrėžė iki 2021 metų pabaigos paskiepyti 40 procentų planetos gyventojų, o iki šių metų vidurio – 70 procentų.

„Net nepriartėjome prie šių tikslų“, – kalbėjo JT vadovas Pasaulio ekonomikos forume.

„Vakcinacijos rodikliai dideles pajamas turinčiose šalyse, deja, septynis kartus didesni nei Afrikos šalyse. Mums reikia teisingo vakcinų platinimo ir (jo reikia) dabar“, – pridūrė jis.

Pasak A. Guterreso, farmacijos bendrovės turėtų „solidarizuotis su besivystančiomis šalimis ir pasidalinti licencijomis,  žiniomis ir technologijomis, kad visi galėtume rasti išeitį iš šios pandemijos“.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite