Angle down Atgal

JAV leista vakcinų nuo COVID-19 stiprinamąja doze skiepyti visus pilnamečius

Jungtinės Valstijos penktadienį išplėtė leidimą skiepyti stiprinamąja vakcinų nuo COVID-19 „Moderna“ ir „Pfizer-BioNTech“ doze visus 18 metų ir vyresnius žmones, pranešė Maisto ir vaistų administracija (FDA).

Anksčiau papildoma doze galėjo pasiskiepyti senjorai ir žmonės iš rizikos grupių.

Šis sprendimas „padeda užtikrinti tolesnę apsaugą nuo COVID-19, įskaitant apsaugą nuo rimtų pasekmių, tokių kaip hospitalizacija ir mirtis“, sakė FDA komisarės pareigas einanti Janet Woodcock (Džanet Vudkok).

„Šis leidimas naudoti [stiprinamąją dozę] ekstremaliomis sąlygomis paskelbtas kritiniu metu, kai įžengiame į žiemos mėnesius ir susiduriame su augančiu COVID-19 atvejų hospitalizacijų skaičiumi visoje šalyje“, – savo ruožtu sakė bendrovės „Moderna“ generalinis direktorius Stephane'as Bancelis (Stefanas Banselis).

FDA nurodė, kad savo sprendimą priėmė vadovaudamasi duomenimis apie stiprų imuninį atsaką, pasireiškusį šimtams žmonių, revakcinuotų „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ skiepais nuo koronaviruso.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) vėliau penktadienį surengs posėdį, kuriame bus aptartos klinikinės rekomendacijos, kas dabar turėtų skiepytis.

Abi minėtos JAV kompanijos atlieka tyrimus po jų preparatų patvirtinimo, vertindamos miokardito – širdies raumens uždegimo – riziką. Šis retas šalutinis poveikis pastebėtas tarp paauglių ir jaunų suaugusiųjų, ypač vyrų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite