Angle down Atgal

Jauno šiauliečio pomėgis automobiliams virto darbu

Saimonas Čyvas – 24 metų šiaulietis, kurio vaikystės pomėgis remontuoti sportinius automobilius virto darbu. Bandęs save kitose srityse vaikinas suprato, kad be automobilių negali, todėl kartu su draugu įkūrė automobilių remonto dirbtuves „Cyvas Works“. Šiuo metu tai pirmosios ir vienintelės Šiauliuose autokrosu užsiimančius sportininkus aptarnaujančios dirbtuvės.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Pomėgis virto darbu

Jaunas vaikinas pasakoja, kad jo pomėgis automobiliams atsirado dar vaikystėje, kai kartu su tėčiu remontuodavo sportinius automobilius.

„Viskas prasidėjo nuo pomėgio automobiliams vaikystėje, nuo vaikystės esu augęs ir dirbęs prie automobilių. Būtent dirbau prie sportinių automobilių. Nuo vaikystės sportuoju autosporte. Pomėgis atsirado iš tėčio, jis irgi autosportu užsiima jau ilgą laiką“, – apie savo pomėgio pradžią pasakoja S. Čyvas.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Nors S. Čyvas bandė save ir kitose srityse, tačiau, kaip pats sako suprato, kad be automobilių jis gyventi negali.

„Vaikystėje dalyvaudavau varžybose, buvau dviratininkas. Vėliau paauglystėje sėdau už automobilio vairo ir pradėjau dalyvauti varžybose. Viskas taip pasisuko, nes automobilius tvarkydavau kartu su tėčiu, jis mane visko ir išmokė. Baigęs dvylika klasių dirbau tai vienur, tai kitur, tačiau nusprendžiau, kad automobilių remontas yra tai, kuo aš noriu užsiimti“, – teigia jaunas vaikinas.

Įsikūrė tik rugpjūčio mėnesį

Paklaustas ar pats dalyvauja varžybose S. Čyvas teigia, kad šiuo metu varžybos yra atidėtos, nes laukia vestuvės.

„Dabar sportinius automobilius remontuojame kitiems, dirbame ir siekiame kuo geriausių rezultatų. Įsikūrėme rugpjūčio gale, pasivadinome „Cyvas Works“, šiuo metu dirbame dviese su kolega Edvinu“, – apie įsikūrimo pradžią pasakoja Saimonas.

 

Darbas itin atsakingas

„Cyvas Works“ įkūrėjo teigimu sportinių automobilių remontas yra itin atsakingas darbas, kuris reikalauja kruopštumo ir tikslumo. Avarijos, įvykusios automobilių sporto metu, būna sudėtingos, todėl saugumas labai svarbus.

„Sportinio automobilio remontas nuo paprasto automobilio skiriasi tuo, kad sportiniam automobiliui visos detalės yra gaminamos būtent pagal jį. Nuo standartinio automobilio skiriasi viskas – pradedant važiuoklės, variklio dalimis, transmisija, salonu. Skiriasi absoliučiai viskas“, – apie automobilių skirtumus pasakoja S. Čyvas.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Pasak jauno vaikino, norint remontuoti sportinį automobilį reikia turėti kur kas daugiau žinių nei remontuojant paprastą. Sportinio automobilio remontas taip pat užtrunka daug daugiau laiko.

„Remontuoti sportinį automobilį yra daug kartų sudėtingiau ir reikia turėti daug daugiau žinių. Pavyzdžiui, remontuoti galinę standartinio automobilio važiuoklę užtrunka pusdienį ar visą darbo dieną. Sportinio automobilio visi matavimo, skaičiavimo, virinimo ir kiti darbai užtrunka savaitę. Tai reikalauja tikrai daug laiko, kruopštumo ir atidumo. Nuo mūsų atsakingo darbo priklauso ir mūsų rezultatai“, – apie sportinio automobilio remonto ypatumus pasakoja vyras.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Klientai užima prizines vietas

Kruopštaus ir atsakingo darbo vaisius – klientai, kurie užima prizines vietas. „Cyvas Works“ remontuoja automobilius jauniems ir perspektyviems sportininkams.

„Autosportas kaip vaikų smėlio dėžė. Įlipus sunku išlipti, vieni per kitus apie mus sužino. Remontuojame jauniems, perspektyviems sportininkams. Turime klientų, kurie tik pradėjo užsiimti sportinių automobilių sportu. Remontuojame automobilius tokiems sportininkams, kurie jau po pirmo sezono lipa ant pakylos ir užima prizines vietas. Manau, kad visa tai ir yra mūsų darbo vaisius“, – pasiekimais džiaugiasi S. Čyvas.

 

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Kaip teigia pašnekovas, šiame sporte viskas priklauso nuo finansinės padėties, nes viskas kainuoja labai daug.

„Mūsų klientai dalyvauja autokroso varžybose, šiais metais planuojama važiuoti į ralio krosą, Lietuvos čempionatą. Šį sezoną taip pat važiuosime ir į Baltijos ralio čempionatą, po truputį bandysime tobulėti. Žiūrėsime, kaip seksis klientams važiuoti, nes automobiliai yra ruošiami nuo nulio“, – tolimesniais planais dalinasi „Cyvas Works“ įkūrėjas.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Įkūrė pirmąjį autokroso klubą Šiauliuose

Saimono Čyvo gyvenime ne tik naujai įkurtos sportinių automobilių remonto dirbtuvės, bet ir pirmasis Šiauliuose autokroso klubas „Motorsport“, kurį su draugu kartu įkūrė jaunas vyras.

„Šiauliuose atidarėme autokroso klubą, šį sezoną važiuosime jau už jį. Anksčiau Šiauliai neturėjo tokio klubo, mes atidarėme pirmieji, o aš tapau šio klubo prezidentu. Dviese su draugu Audriumi buvome šios idėjos iniciatoriai. Iš pradžių jis atvažiuodavo kaip klientas, remontuodavau jo automobilį, tačiau taip susibičiuliavome, kad nusprendėme kartu įkurti klubą“, – įkūrimo istoriją pasakoja S. Čyvas.

 

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Naujai įkurtas „Motorsport“ klubas turi 8 komandos narius, kurie nekantrauja dalyvauti prasidėsiančiose varžybose.

„Trasoje važiuojame po kelis automobilius, priklausomai nuo to, kiek grupėje susidaro sportininkų. Automobilyje sėdi vienas vairuotojas, važiuojame trasoje ir sukame ratus, yra tam tikras ratų skaičius. Kvalifikacijai, pusfinaliui ir finalui – skirtingi ratų skaičiai. Aš planuoju dalyvauti „Super cars“ priklausančiai klasei, kuri yra pati stipriausia. Šioje klasėje važiuoja ganėtinai galingi automobiliai, kur visi keturi ratai yra varomieji“, – apie autokroso varžybas pasakoja Saimonas.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Tobulėja ir siekia aukščiausių rezultatų

Praeitą sezoną S. Čyvas stengdavosi kuo labiau padėti savo klientams, kad jie galėtų tinkamai nusiteikti varžyboms ir susikaupti. Pasak autoserviso įkūrėjo, psichologinis pasiruošimas sportininkams yra itin svarbus.

„Praeitą sezoną aš aptarnaudavau klientų automobilius per varžybas – būdavau atsakingas už mechaniką, už visus suderinimus, stengdavausi padėti sportininkams, kad jie jaustųsi varžybose kuo patogiau. Po varžybų užsiimdavau automobilių remontu, kad jie galėtų susikoncentruoti važiavimui“, – teigia „Cyvas Works“ įkūrėjas.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Artimiausias planas – darbo jėgos pagausėjimas

Sportinių automobilių autoservisų Lietuvoje yra, bet tikrai nedaug, todėl Saimono Čyvo planuose – suteikti dar daugiau paslaugų klientams.

„Būtent, kas susiję su autokrosu mes esame vieninteliai ir pirmieji Šiauliuose, atidarę tokio tipo autoservisą. Ateityje dėsime ir saugos lankus. Kol kas mokomės, dirbame, laikome egzaminus, kad ateityje galėtumėme pasiūlyti savo klientams ir šią paslaugą“.

 

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

„Cyvas Works“ mano, kad tobulėjimui ribų nėra, todėl stengiasi ir dirba, o ateityje tikisi plėsti žmonių skaičių ir didinti patalpas.

„Tobulėjimui ribų nėra, viskas priklauso nuo to kaip mums seksis, kokius mūsų klientai rodys rezultatus. Pagrindas yra darbo jėga, pas mus atėjęs žmogus turi daug ko išmokti ir turėti nemažai žinių, nes tai labai atsakingas darbas. Sportinių automobilių tik daugėja. Ateityje galbūt plėsime ir savo patalpas“, – ateities planais dalinasi S. Čyvas.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite