Angle down Atgal

Jaukumo namuose garantas – toršeras: į ką atsižvelgti renkantis?

Visi naujakuriai, įsigiję ar įsirengę nuo pamatų namus nori, kad būstas taptų ne tik patalpa gyventi, bet ir jaukiais, ramybę skleidžiančiais namais. Įvairios interjero detalės – gėlės, vazos, paveikslai, knygos – prisideda prie jaukaus interjero išpildymo, tačiau būtent toršeras yra vienas būtiniausių pasirinkimų, norint jaukios ir atpalaiduojančios atmosferos namuose. Tad kaip išsirinkti toršerą ir į ką reikėtų atsižvelgti?

Pastatomų šviestuvų pasirinkimas interjero ar įprastose namų parduotuvėse – begalinis, tačiau tam, kad šviestuvas tarnautų ilgus metus ir idealiai tiktų Jūsų namuose, būtina žinoti keletą esminių dalykų, kuriais dalinasi apšvietimo projektuotojas Julius Blavaščiūnas.

Rinkitės neutralių spalvų toršerą

Paskutiniaisiais metais itin populiaru namuose išlaikyti šviesą – rinktis baltas sienas, šviesias vidines duris, kuo šviesesnį parketą ar kitą grindų dangą ir tik akcentiniais elementais kurti išraiškingumą ir unikalumą. Dominuojančios tapo neutralios, žemiškos spalvos – vyrauja balta, juoda, pilka, šviesiai ruda ar smėlio spalvos, neerzinančios akies ir nesunkiai derinamos su kitomis spalvomis. Kaip sako apšvietimo projektuotojas Julius Blavaščiūnas, tokiame interjere reikėtų vengti ryškių, erzinančių spalvų: „Kuomet būsto interjeras yra šviesus ir raminantis, kampe pastatytas raudonas toršeras erzins akį ir po poros savaičių tokį toršerą norėsis išmesti. Nereiktų galvoti, kad tai taps unikalia interjero detale – dažniausiai netampa, kadangi darnaus, vientiso stiliaus mėgėjai nepripranta prie keistai atrodančio toršero namuose ir dažniausiai jį keičia tiesiog kitu.“

Įmantrių spalvų šviestuvai – ne jaukumui

Jeigu siekiate namuose jaukumo ir ramybės, rekomenduojama rinktis ir subtilaus dizaino bei įprastų, vientisų formų toršerus. Tai gali būti tiesiog klasikinio dizaino pastatomas šviestuvas su gaubtu ar šiuo metu itin madingi metaliniai šviestuvai, atrodantys lyg tiesi linija. Ramybę kuria ir apvalių, banguotų formų šviestuvai, tad griežtesnes linijas reikėtų rinktis atsakingai.

Norintys įdomesnių šviestuvų namuose turėtų žinoti, kad tai taps išskirtine interjero detale, sulauksiančia dėmesio visuomet. Gyvūnu formų šviestuvai ar sėdinčios beždžionės, rankose laikančios lemputę – visa tai unikalu ir atrodo išskirtinai, o tinkamai integruojant interjere, blankią, gelsvą šviesą skleidžiantys šviestuvai tik sustiprins emociją namuose.

Techniniai dalykai – ne mažiau svarbūs

Vienas būtiniausių dalykų – toršero jungtukas laide, o kuris suteiks galimybę patogiau įjungti ar išjungti šviestuvą net ir sėdint ant sofos ar fotelyje skaitant knygą. Be to, renkantis toršerą, reikėtų atsižvelgti ir į jo šviesos sklidimo kampą – gaubtas neturėtų būti visiškai uždaras. Toršero paskirtis visgi yra būti papildomu šviesos šaltiniu, todėl šviesą, kad ir blankesnę nei pagrindinę, jis privalo skleisti. Jei jos yra per daug, kaip sako „Apšvietimo projektavimas“ vadovas Julius Blavaščiūnas, kartais pakanka tiesiog pakeisti lemputę į silpnesnę – šviesa iškart bus blankesnė, gelsvesnė, o tai lems ramesnę ir jaukesnę atmosferą namuose.

Atsižvelgus į šiuos esminius dalykus, toršerą išsirinkti bus paprasčiau – tai taps ir šviesos šaltiniu, ir unikalia interjero detale.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite