Angle down Atgal

J. Šiugždinienė: birželį dešimtyje mokyklų prasidės pirminio piliečių pasirengimo valstybės gynybai kursai

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad birželio pradžioje dešimtyje mokyklų prasidės trijų dienų bandomieji kursai, kuriais siekiama užtikrinti pirminį piliečių pasirengimą valstybės gynybai.

„Matome tikrai didžiulį poreikį formuoti ne tik teorines žinias, bet ir praktinius įgūdžius. Didžiąją dalį šio kurso būtent ir užims praktinių įgūdžių formavimas, šis kursas turėtų būti organizuojamas tris kartus bendrojo ugdymo programoje – penktoje, septintoje ir devintoje klasėse. Tai trijų dienų kursas, kuris apima tokias temas, kaip elgesys ekstremalių situacijų metu, orientavimasis vietovėje, maisto ir vandens paruošimas, higiena lauko sąlygomis, pirmoji medicininė pagalba ir kitos aktualios temos. Kurso turinys užtikrins ir pirminį piliečių pasirengimą valstybės gynybai“, – antradienį Krašto apsaugos miniterijoje, pristatydama Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą, sakė J. Šiugždinienė.

Ministrė pažymi, kad kursai ateityje galėtų tapti integralia bendrojo ugdymo programų dalimi.

„Tai yra bandomieji kursai, kurie prasidės birželio pradžioje, išbandysime dešimtyje Lietuvos mokyklų, tuomet dar turbūt turėsime diskusiją, refleksiją, kaip mums sekasi, diskusiją su savivaldybėmis ir mokyklomis ir ateityje, tikime, kad šis kursas galėtų tapti integralia bendrojo ugdymo programų dalimi“, – pridūrė ji.  

ELTA primena, kad antradienį Seime ketinama svarstyti dėl Piliečių pasirengimo pilietiniam pasipriešinimui strategiją. Numatoma organizuoti privalomus mokymus visiems valstybės tarnautojams, mokyklų mokytojams, 11-12 klasių moksleiviams, alternatyvią krašto apsaugos tarnybą vykdantiems asmenims, 18 metų amžiaus ir vyresniems Lietuvos šaulių sąjungos nariams. 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite