Angle down Atgal

Įvertintos Akmenės rajono mokyklų edukacinės erdvės

Kas antri metai Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja Mokyklų edukacinių erdvių konkursą, kuriame gali dalyvauti darželiai, mokyklos, neformaliojo vaikų švietimo įstaigos.

Šiais metais Mokyklų edukacinių erdvių konkurse dalyvavo 8 mokyklos (skyriai).

Pagal Konkurso nuostatus edukacinės erdvės buvo vertinamos 2 grupėse, priklausomai nuo dalyvio patirties:

1 grupėje dalyvavo mokyklos, neturinčios patirties ir Konkurso nacionaliniame etape netapusios nugalėtojomis. Tai Akmenės gimnazija, Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Gintarėlis“, Papilės Simono Daukanto gimnazija, Kruopių pagrindinė mokykla ir Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyrius „Žvaigždutė“.

2 grupėje dalyvavo mokyklos 2018 m. ar 2020 m. Konkurso nacionaliniame etape tapusios nugalėtojomis. Tai Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyriai: „Atžalynas“ (2020 m.) ir „Buratinas“ (2018 m.) bei Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Kregždutė“ (2020 m.).

Mokyklų edukacines erdves vertino Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo sudaryta vertinimo komisija.

Vertinant erdves buvo kreipiamas dėmesys į inovatyvumą, žaliųjų erdvių kūrimą ir jų naudojimą, biologinės įvairovės pažinimo salas, negyvosios gamtos panaudojimą, estetinę ir meninę raišką, sveikatos, judumo ir sporto zonas, dalykinį integralumą. Buvo domimasi, ar  mokykla dalijasi patirtimi apie edukacinių erdvių kūrimą renginiuose, spaudoje, internete, ar dalyvauja projektinėje veikloje, kurios rezultatas – edukacinių erdvių turtinimas ir plėtotė.

Visose mokyklose įrengtos įdomios, vaikus ugdančios edukacinės erdvės, tačiau kai kurioms pirmą kartą Konkurse dalyvaujančioms mokykloms pritrūko vidaus ir išorės erdvių įvairovės. Siektina, kad visose mokyklose atsirastų tokių erdvių elementų, kurie dar nėra išplitę kitose Lietuvos mokyklose.

Akmenės rajono savivaldybės mokyklų edukacinių erdvių 2022 metų konkurso savivaldybės etapo nugalėtojais tapo:

1 grupėje – Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Gintarėlis“ ir Kruopių pagrindinė mokykla.

2 grupėje – Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyrius „Atžalynas“,  Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyrius „Buratinas“ ir  Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Kregždutė“.

Savivaldybės etapo nugalėtojus birželio–liepos mėnesį vertins nacionalinė komisija.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite