Angle down Atgal

I. Šimonytė su Kosovo vadove aptarė karą Ukrainoje, paramą pabėgėliams

Premjerė Ingrida Šimonytė su Kosovo prezidente Vjosa Osmani (Viosa Osmani) ketvirtadienį kalbėjosi apie saugumo situaciją Europoje, Rusijos karą prieš Ukrainą, pagalbą pabėgėliams ir sankcijas Kremliui.

Ministrė pirmininkė su Kosovo prezidente taip pat aptarė situaciją Vakarų Balkanų regione, dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, ypač plečiant ekonominius ryšius.

„Tvirtai remiame Kosovo nepriklausomybę, taip pat pastangas integruotis į tarptautinę bendruomenę, kurti daugiatautę, demokratinę ir klestinčią valstybę“, – Vyriausybės pranešime cituojama I. Šimonytė.

Premjerė taip pat išsakė palaikymą Kosovo eurointegraciniams tikslams bei bevizio režimo šaliai suteikimui, kartu paragindama Kosovą toliau tęsti svarbiausias reformas.

Susitikime kalbėta apie demokratinių šalių pastangas, siekiant išlaikyti taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką, stiprinant pagarbą žmogaus teisėms visame pasaulyje.

 „Sukrečianti ir brutali Rusijos invazija į Ukrainą rodo, kokia trapi gali būti taika, jeigu agresorius laiku nėra sustabdomas. Todėl ypač svarbu visoms demokratinėms šalims išlikti vieningoms, didinti spaudimą Rusijai bei paramą Ukrainai ir jos didvyriškoms pastangoms ginant save ir Europos ateitį“, – pabrėžė ministrė pirmininkė. 

„Vertinu principingą Kosovo poziciją remiant Ukrainą ir jos žmones, bei prisijungiant prie sankcijų Rusijai. Veikdami išvien mes galime stiprinti taiką ir stabilumą Europoje,“, –  pridūrė ji.

Premjerė V. Osmani įteikė vyšyvanką – tautinius ukrainiečių marškinėlius, ir pakvietė gegužės 19-ąją prisijungti prie Vyšyvankos dienos minėjimo, pagerbiant su Rusijos karine agresija kovojančios Ukrainos tradicijas ir solidarizuojantis su įvairiose pasaulio šalyse gyvenančiomis ukrainiečių bendruomenėmis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite