Angle down Atgal

Į profesines mokyklas priimta 17 tūkst. jaunuolių, populiariausios – inžinerinės profesijos

Per pagrindinį priėmimą į profesines mokyklas priimta beveik 17 tūkst. moksleivių, populiariausios buvo inžinerinės profesijos, pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Sutartis mokytis inžinerinių profesijų pasirašė 3787 jaunuoliai, su paslaugų sektoriumi susijusių profesijų – 3220, architektūrą ir statybą –1887.

Per pagrindinį priėmimą šiemet iš viso buvo pakviesti beveik 19 tūkst. stojančiųjų, tai beveik 30 proc. daugiau nei pernai.

Anot pranešimo, ypač padaugėjo stojančiųjų, kurie siekia įgyti profesinį išsilavinimą jau turėdami vidurinį išsilavinimą. Šiemet jų yra 13,3 tūkst., pernai buvo 9,3 tūkstančio.

Šiemet pradėjus įgyvendinti naują iniciatyvą – profesijos žinių suteikti dar bendrojo ugdymo mokyklos suole – sutartis su profesinio mokymo įstaigomis pasirašyti pakviesti 385 būsimi I–IV gimnazijos klasių ir 9–12 bendrojo ugdymo mokyklų klasių mokiniai. Jie mokysis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Jau vyksta papildomas vasaros priėmimo į profesinio mokymo įstaigas etapas, jis baigsis rugpjūčio 26 dieną.

Į profesinio mokymo įstaigas likus laisvų vietų taip pat bus galima stoti per rudeninį priėmimą – nuo rugsėjo 1 dienos iki gruodžio 20 dienos.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite