Angle down Atgal

Gydytojai atskleidžia, kiek kavos turėtumėte išgerti kasdien – kas atsitiks, jei išgersite per daug?

Kai kuriems žmonėms nėra tokio dalyko kaip per daug kavos. Užkietėję kofeino mylėtojai neapsiriboja vienu kavos puodeliu per visą dieną ir dažnai išgeria daug daugiau. Kiek daugiausiai galima kavos išgerti per dieną ir ar šis įprotis gali pakenkti?

Apie kavos naudą ir galimus trūkumus diskutuojama jau seniai. Nors yra bendras sutarimas, kad gerti kavą vėlai vakare nėra gerai, vis dėlto nėra aiškios linijos, kiek turime gerti kavos apskritai.

Dietologė atskleidė puodelių skaičių, kurio turėtume siekti, kad pagerintumėte kavos naudą sveikatai.

„Kavos gėrimas saikingai, tai yra maždaug trys–penki puodeliai per dieną, buvo nuolat siejamas su sveika mityba ir sveiku gyvenimo būdu“, – sako dietologė.

Tyrimai parodė daug žadančių įrodymų, kad kavos gėrimas gali duoti tam tikros naudos sveikatai, pavyzdžiui, sumažinti riziką susirgti antro tipo diabetu ir širdies kraujagyslių ligomis. Kava taip pat gali sumažinti nuovargį, padidinti dėmesį, protinę veiklą, energiją, budrumą ir netgi pagerinti kai kuriuos sportinių rezultatų rodiklius. Kavoje taip pat yra nedidelis kiekis naudingų maistinių medžiagų, tokių kaip kalis ir magnis.

Kofeino kiekis vidutiniame kavos puodelyje gali labai skirtis, priklausomai nuo to, kaip ją ruošiate. Paprastai puodelyje tirpios kavos gali būti apie 65 mg kofeino, užplikytoje kavoje – apie 85 mg, o viename espreso kavos puodelyje – apie 60 mg kofeino. Taigi, jei turite „Americano“ arba „Latte“ su trimis espreso kavos porcijomis, tai gali būti 180 mg kofeino vienu metu.

Trijų–penkių puodelių skaičius atitinka maždaug 400 mg kofeino, kuris, pasak gydytojų, yra visiškai saugus mėgautis kiekvieną dieną. Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims vis dar galima mėgautis kava, tačiau rekomenduojama gerti ne daugiau kaip 200 mg kofeino per dieną.

Vis dėlto gydytojai įspėja, kad geriant daugiau kavos nei rekomenduojama, gali atsirasti neigiamų pasekmių, tokių kaip susijaudinimas ir miego sutrikimas.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite