Angle down Atgal

Grožio specialistės komentaras: kuo naudingas rūgštinis odos šveitimas?

Šios savaitės tinklalaidės „Sekundė pliusams“ dalyje „Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė A. Radavičienė pasakoja apie rūgštinio odos šveitimo privalumus. Grožio specialistė atskleidžia, kodėl reikėtų kiekvienam odos tipui pasidaryti šią itin naudingą procedūrą. 

Ar teko girdėti išsireiškimą – rūgštinis arba cheminis odos šveitimas? Su kuo jums tai asocijavosi, kai išgirdote pirmą kartą?

„Man asmeniškai, tai nutiko prieš maždaug 10 metų ir pirma į galvą atėjusi mintis ir vaizdas – baisiai nudegusi, sužalota oda. Net šiandien kalbėdama su moterimis šia tema visada paklausiu, ar jums tai nauja? Jei taip, skubu plačiau paaiškinti“, – pasakoja „Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė. 

Rūgštinis pilingas – veido ar kūno valymo procedūra, kurios metu naudojama natūrali koncentruota rūgštis. Šios procedūros metu pašalinamos negyvos odos ląstelės. Procedūros tinka tiek jaunai, tiek brandesnei odai ir gali spręsti keletą problemų vienu metu. 

Įdomu, koks jų poveikis? 

  • Probleminė oda. Mažina odos uždegimą, sutraukia poras ir šviesina bei skaistina odą po bėrimo paliktų padarinių.

  • Brandi odos. Atnaujina bei skaistina odą, pašalina negyvą paviršinį odos sluoksnį ir skatina naujų jaunų ląstelių regeneraciją, gerina odos tonusą, mažina hiperpigmentaciją.

  • Sausa, jautri odai. Drėkina, pagerina odos regeneracijos procesus, paskatina kolageno gamybą.

Po rūgštinio pilingo procedūros pagerėja ir giliųjų odos sluoksnių būklė, oda ima greičiau atsinaujinti, pagerėja medžiagų apykaita. Be to, oda atjaunėja, sumažėja raukšlelių.  

Rūgštinis pilingas dažniausiai atliekamas veido, kaklo ir dekoltė srityse. Pačios rūgštys parenkamos pagal tai, kokio rezultato siekiate. Gali būti, kad naudojamos kelių rūgščių mišinys, norint pasiekti geresnių rezultatų.  

Šiuo metu vis dažniau siūlomos rūgštinės procedūros ir kūnui. Jų paskirtis – nušveisti odą, pašalinant negyvas paviršines ląsteles, mažinti celiulito padarytus odos paviršinius pažeidimus.  

Kokios rūgštys naudojamos kosmetologijoje?

Procedūroms ir odos priežiūrų priemonėse dažniausiai naudojamos AHA rūgštys. Jos tirpsta vandenyje. AHA rūgštims priskiriamos: glikolio rūgštis, migdolinė rūgštis, pieno rūgštis, citrinų rūgštis, obuolių rūgštis bei kitų vaisių rūgštys.  

Glikolio rūgštis yra išgaunama iš cukranendrių ir labiausiai tinka brandesnei odai. Glikolio rūgštis padeda paskatinti odos regeneracijos procesus, puikiai sulaiko odos drėgmę. Tačiau reikėtų žinoti, kad nors glikolio rūgštis veikia efektyviausiai, ji labiau dirgina odą.

Migdolinė rūgštis yra išgaunama iš migdolų. Ši rūgštis dažniausiai rekomenduojama odai, kurią vargina aknė.  

Pieno rūgštis išgaunama iš pieno. Pieno rūgštis puikiai tinka jautriai, į raudonumą linkusiai odai. Ši rūgštis pasižymi išskirtinėmis odos drėkinimo savybėmis.

Citrinų rūgštis yra ypač mažo pH, dėl šios priežasties ji dirgina veido odą. Citrinų rūgštis dažniausiai naudojama tik cheminiam pilingui, kadangi puikiai padeda pašalinti negyvas odos ląsteles.  

Jei rūgštinius / cheminius pilingus planuojate darytis namuose, rekomenduoju tai atlikti 1-2 kartus per savaitę, priklausomai nuo odos būklės. Jei lankotės pas kosmetologą, jis tikrai paaiškins ir patars, atsižvelgdamas į jūsų odos preikius, koks dažnumas jums tiktų labiausiai.

Ką svarbu žinoti apie rūgštis?

Jei naudojate kosmetikos priemones, kuriose yra rūgščių, visada rytais naudokite SPF apsaugą. Rūgštys mažina odos apsauginį barjerą, todėl oda labiau pažeidžiama. Atsiranda didensė grėsmė pasirodyti pigmentinėms dėmelėms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite