Angle down Atgal

Gedulo ir vilties dienos minėjimas Šilutėje

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis birželio 14-ąją dalyvavo Gedulo ir vilties dienai paminėti skirtuose renginiuose. Tai visai lietuvių tautai itin skausminga data. 1941-aisiais birželio 14 d. prasidėjo masiniai lietuvių trėmimai į Sibirą.

Tad Šilutės Hugo Šojaus muziejus pakvietė kartu prisiminti šiuos įvykius ir pagerbti tautiečių atminimą. Šv. Kryžiaus bažnyčioje vyko šv. Mišios už tremtinius ir Lietuvos laisvės kalinius. Macikų lagerio kapinėse susirinko gausus būrys Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų mokinių, apie šios dienos svarbą ir įvykius kalbėjo meras V. Laurinaitis, Šilutės evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis, katalikų parapijos klebonas Remigijus Saunorius, kintiškis 90-metis Stanislovas Juozapas Būdvytis. Tądien kryžius žuvusiems atminti papuoštas gėlių žiedais bei liepsnojančiomis žvakėmis.

Savo kūrinius susirinkusiesiems dovanojo Šilutės politinių tremtinių ir kalinių choras „Pamario aidas“ (vad. N. Snieškuvienė), folkloro ansamblis „Verdainė“ (vad. R. Jokubaitytė).

Vakarop šilutiškiai pakviesti į filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūrą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite