Angle down Atgal

G. Nausėda: krepšinis užima ypatingą vietą kiekvieno lietuvio širdyje

Šimtmetis, prabėgęs nuo pirmųjų Stepono Dariaus krepšinio pamokų ir istorinių 1922 metų balandžio 23 dienos rungtynių, išties daug pasako apie tai, kas ir kokie mes esame. Krepšinis lydėjo Lietuvą ir lietuvius ne tik kasdieninėje veikloje, bet ir svarbiausiuose valstybingumo raidos etapuose, sakė prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį dalyvavęs Lietuvos krepšinio 100-mečio minėjimo renginyje Kaune.

Šalies vadovas apžiūrėjo prie Lietuvos krepšinio namų atidengtą krepšinio sumanytojo Džeimso Neismito paminklą ir penktadienį atvertą Lietuvos krepšinio legendų aikštelę.

Šalies vadovo teigimu, pirmosios skambios pergalės krepšinio aikštelėje skatino Lietuvos žmonių pasididžiavimą savo valstybe, stiprino tikėjimą savo jėgomis. Atradę save šiame nuostabiame, taktiškai turtingame žaidime, pavertėme jį neatskiriama lietuviškos tapatybės dalimi.

„Net ir pusę amžiaus kentėdami okupantų priespaudą, išsivadavimo vilties neretai ieškodavome krepšinio aikštelėje. Tvirtai įaugęs nacionalinėje kultūroje, krepšinis padėjo nepriklausomos Lietuvos valstybės idėjai išgyventi visas jai tekusias negandas, o atėjus laikui – veržliai atgimti. Tad nenuostabu, kad kiekvieno lietuvio širdyje krepšinis iki šiol užima ypatingą vietą“, – kalbėjo prezidentas.

Šalies vadovo žodžiais, tam, kad Lietuvos krepšinis išliktų stiprus, jo bendruomenė turi nuolat atsinaujinti, ieškoti ir rasti inovatyvių sprendimų, užkrėsti jaunimą gražiais pavyzdžiais.

„Štai kodėl noriu atskirai pasveikinti gražią ir prasmingą iniciatyvą įamžinti 100 legendų – ryškiausių asmenybių, nusipelniusių Lietuvos krepšiniui, o kartu - ir Lietuvai. Tai yra savalaikis priminimas, kad visų svarbiausi – žmonės, jų atsidavimas, meilė ir pasiryžimas dirbti, kad šis žaidimas ir toliau džiugintų mus visus. Dėkoju tiems, kurie visą šimtmetį statė Lietuvos krepšinio rūmus, juos puoselėjo ir stiprino, ir linkiu mums visiems dar ne vieno šimto metų vienybės ir pergalių“, – sakė prezidentas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite