Angle down Atgal

G. Landsbergis su Kazachstano užsienio reikalų ministru aptarė situaciją regione

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį su Kazachstano kolega Mukhtaru Tileuberdi (Muchtaru Tileuberdžiu) aptarė situaciją regione, Afganistane valdžią perėmus Talibanui.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos, politikai susitiko Niujorke, kur vyksta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 76-oji sesija.

„Siekiant suvaldyti grėsmes regione ir už jo ribų, auga poreikis bei galimybės stiprinti Vidurinės Azijos regiono bendradarbiavimą su Europos Sąjunga. Matydama įvykių dinamiką Afganistane ir vertindama naujos migrantų bangos tikimybę, Lietuva yra ypač suinteresuota glaudžiu dialogu su Kazachstanu“, – teigė G. Landsbergis.

„Iš savo kolegos išgirdau patikinimą, kad situacija Kazachstane yra stebima taip pat su didžiuliu susirūpinimu bei yra pasiryžusi glaudžiai dirbti su ES“, – pridūrė jis.

Iš Afganistano pradėjus trauktis JAV kariams, rugpjūčio pabaigoje šalies valdymą perėmė Talibanas. Daugiau nei 123 tūkst. žmonių buvo išskraidinti iš Kabulo per JAV vadovaujamą evakuacijos operaciją. Manoma, kad dar dalis žmonių bandys palikti šalį savo jėgomis, baimindamiesi Talibano keršto.

Susitikime ministrai tai pat aptarė dvišalius Lietuvos ir Kazachstano ryšius, partnerystę tarptautiniuose formatuose ir Europos Sąjungos (ES) kontekste.

Lietuvos ir Kazachstano užsienio reikalų ministrai daug dėmesio skyrė šalių ekonominiam bendradarbiavimui – galimiems verslo delegacijų susitikimams bei kontaktų plėtrai, aptarti planai surengti ministro M. Tileuberdi oficialų vizitą Lietuvoje.

G. Landsbergis informavo kolegą apie Baltarusijos režimo hibridinius išpuolius, padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite