Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „The United States vs. Billie Holiday“ (2021)

Gyvenimas kaip žaizda. Kurią draskai ir pats, ir kiti.

Skaudi istorija apie vieną didžiausių juodaodžių amerikiečių džiazo ir bliuzo asmenybių Billie Holiday (1915–1959), sukurta pagal Johanno Hari „Chasing the Scream: The First and Last of the War of Drugs".

Apie moterį. Daug išgyvenusią, drąsią, stiprią juodaodę. Išprievartautą 10 metų. Jau vaikystėje užsiėmusią prostitucija – nes, anot jos pačios motinos, „moteris vyrui privalo suteikti malonumą". Atradusią užsimiršti padedančią muziką. Po savo kojomis patiesusią gerbėjų minias, bet taip ir neradusią asmeninės laimės.

Neišmokusią pasirinkti tinkamų vyrų – tik ją išnaudojusius smurtautojus. Problemas skandinusią alkoholyje ir narkotikuose. Atrodžiusią it milijonas dolerių, tačiau besijautusią niekuo. Mat rasistinėje JAV galėjai koncertuoti pilnam Karnegio Holui, tačiau juodaodei nebuvo leidžiama viešbutyje keltis bendru su baltaisiais liftu – tik krovininiu. Nes linčas grėsė ir už mažesnes „nuodėmes".

Apie dainą-likimą „Strange Fruits", kurios „svarbūs valdžios vyrai" Billie neleido dainuoti. Nes pasakojo apie JAV pietuose nulinčiuotus juodaodžius. Ant moters užsiundytą Federalinį kovos su narkotikais departamentą, kuris nesibodėdamas priemonių ją persekiojo iki mirties. Sugebėjo areštuoti net mirusią.

Apie persekiojamą talentą, sudegusį per greitai. Ir dainą, kurią 1999 m. žurnalas „Time" išrinko Šimtmečio daina, o „Grammy" įtraukė į Šlovės galeriją.

Daug puikios muzikos. Daug nominacijų (tarp jų – „Oskaro") ir laimėjimų. Be kitų apdovanojimų, Billie Holiday nuostabiai suvaidinusios Andros Day kišenėje – ir „Auksinis gaublys".

Sukrečianti, neabejotinai verta mūsų laiko istorija. Skatinanti nepamiršti.

P. S. Ar žinojote? Pasak filmo kūrėjų, net ir 1937 m. JAV Senatas dar nesugebėjo priimti juodaodžių linčą uždraudžiančio įstatymo.

Apžvalgos autorė Asta Sara

IMDB

Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite