Angle down Atgal

Europos kalbų dienos dvidešimtmetis

Europos kalbų diena minima kasmet rugsėjo 26 d., ji Europos Komisijos iniciatyva pradėta švęsti 2001 metais – siekiama skatinti daugiakalbystę, išsaugoti kalbinę ir kultūrinę įvairovę.

Yra žinoma, kad daugiau nei pusė europiečių laisvai kalba mažiausiai dviem kalbomis, vienos iš labiausiai paplitusių kalbų yra anglų bei ispanų. Lietuvių kalba yra archaiškiausia gyvoji indoeuropiečių kalba, turinti panašumų su sanskritu, lotynų, senovės graikų kalba, ja domisi žymiausi Europos indoeuropeistai. Kaip reikia mokytis užsienio kalbos, nuo ko pradėti? Svarbu pasirinkti sau tinkamą metodą. Kalbininkai tvirtina, kad maždaug 300 žodžių yra dažniausiai vartojami. Galima klausytis tekstų, lankyti kalbos kursus, skaityti, susirasti pašnekovų ir nuolat tobulinti savo kalbą.

Šių metų Europos kalbų dienos tema „Kad tavo balsą išgirstų“ susieta su Konferencija dėl Europos ateities. Tai kvietimas visiems europiečiams pareikšti savo nuomonę, išsakyti idėjas, aptarti Europos Sąjungos prioritetus ir iššūkius ir taip prisidėti prie Europos ateities formavimo. Dalyvauti renginiuose ir sekti konferencijos eigą galite daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje https://futureu.europa.eu/

Rugsėjo 29 d.10.00-12.00 Panevėžio „Vilties“ progimnazijos mokiniai sutiks Panevėžio apskrities Gabrilės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14), kur EUROPE DIRECT Panevėžys ir Jaunuolių dienos centro savanoriai kvies mokinių grupes atskirose erdvėse pasikalbėti anglų, vokiečių italų, ispanų kalbomis. Laisvo gyvo pašnekesio atmosfera su bendraamžiu užsieniečiu gali būti tinkamiausias kalbų mokymosi metodas, o jei metodas netiks, bus paskata ieškoti priimtinesnio būdo mokytis kalbų. Svarbu pradėti, svarbu atrasti motyvacijos, svarbu peržengti netgi psichologinį barjerą.

Alina Misiūnienė, EUROPE DIRECT Panevėžys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite