Angle down Atgal

Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje – 15 Lietuvos atstovų

Šį sekmadienį Vuokatyje (Suomija) prasidės penkioliktasis Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis. Lietuvai šiame renginyje atstovaus penkiolika jaunųjų žiemos sportininkų. Tarp jų – ir dvi olimpietės.

„Olimpiniai festivaliai – galimybė jauniesiems sportininkams įsilieti į olimpinę šeimą, susipažinti su olimpiniu judėjimu, įsikvėpti toliau sportuoti. Tuo tarpu mums – tai puiki proga susipažinti su ateities sporto žvaigždėmis“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Buvo dukart atidėtas

Jaunimo žiemos olimpinis festivalis Vuokatyje turėjo vykti pernai, tačiau dėl pandemijos renginys buvo dukart atidėtas. Nors didžioji dalis varžybų vyks kovo 20-25 dienomis, vaikinų ledo ritulio turnyras buvo surengtas gruodį.

Europos jaunimo olimpiniuose festivaliuose varžosi 14-18 metų amžiaus geriausi žemyno jaunieji atletai. Į Suomiją susirinks per 2 tūkst. sportininkų iš 47 Europos nacionalinių olimpinių komitetų. Jie varžysis devyniose sportinėse disciplinose: kalnų slidinėjimo, biatlono, ledo ritulio, snieglenčių, lygumų slidinėjimo, šuolių su slidėmis, greitojo čiuožimo trumpuoju taku, dailiojo čiuožimo ir šiaurės dvikovės. Per penkias dienas bus išdalinti 135 medalių komplektai.

Šiemet į varžybų programą pirmą kartą įtrauktos merginų ledo ritulio ir šiaurės dvikovės varžybos, kurių dėka bus praktiškai pasiektas lyčių balansas.

Dalyvaus ir dvi olimpietės

Į Vuokatį vyksta 15 Lietuvos sportininkų, tarp jų – ir dvi olimpietės. Tai Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavusi slidininkė Eglė Savickaitė ir kalnų slidininkė Gabija Šinkūnaitė.

„Nekantriai laukiu artėjančių varžybų ir galimybės susitikti trasoje su savo amžiaus varžovėmis. Geras emocijas kelia šiltas oras ir pavasariniai saulės spinduliai“, – sakė 16-metė E. Savickaitė.

Lietuvai Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje atstovaus biatlonininkai Domas Jankauskas, Lukrecija Daugirdaitė ir Viktorija Kapancova, dailiojo čiuožimo atstovė Jogailė Aglinskytė, kalnų slidininkai Oskaras Karlavičius, Nikolajus Navitskas bei G. Šinkūnaitė, greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovės Gabija Astrauskaitė ir Kotryna Sokolovskytė, slidininkai Kasparas Misiūnas, Ernestas Tretjakovas, Eglė Savickaitė, Rūta Žemaitytė, snieglentininkai Luke‘as Putys-Gallagheris ir Patricija Ivanovaitė.

Uždrausta dalyvauti Rusijai ir Baltarusijai

Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio, kaip ir kitų olimpinių renginių, durys buvo užvertos karą prieš Ukrainą pradėjusiai Rusijai ir jos veiksmus palaikančiai Baltarusijai. Toks sprendimas, vadovaujantis Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) rekomendacijomis, buvo priimtas Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto.

Ukrainos delegaciją Vuokatyje sudarys 28 sportininkai ir 14 komandos narių.

„IOC ir EOK sprendimu pagalba Ukrainos nacionaliniam olimpiniam komitetui ir šios šalies olimpiniam judėjimui teikiama centralizuotai. Įsteigta speciali pagalbos Ukrainai grupė, įkurtas paramos fondas, humanitarinės pagalbos skirstymą koordinuoja nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Sergejus Bubka.

Palaikome Ukrainą ir kiekvienas prie pagalbos prisidedame kaip galime. Džiaugiuosi, kad Europos olimpinės bendruomenės vienybės ir solidarumo renkant finansinę pagalbą dėka jaunieji Ukrainos sportininkai galės dalyvauti festivalyje“, – sakė LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite