Angle down Atgal

ES: ginčas su JAV dėl prancūziškų povandeninių laivų užbaigtas

Piktas transatlantinis ginčas dėl prancūziškų povandeninių laivų jau užbaigtas, penktadienį paskelbė Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).

Prieš mėnesį Prancūzija pasipiktino Jungtinėmis Valstijomis dėl prarasto didžiulio kontrakto aprūpinti povandeniniais laivais Australiją.

„Nebūsime mazochistai ir nesilaikysime įsikibę savo problemų, – lankydamasis Vašingtone žurnalistams sakė J. Borrellis. – Tai buvo incidentas, tam tikras nesusipratimas, komunikavimo trūkumas.“

„Viskas, tai baigėsi. Eikime į priekį“, – pridūrė jis.

Kanberai atsisakius daugelio milijardų eurų vertės kontrakto dėl įprastinių prancūziškų povandeninių laivų pirkimo, Prancūzija praėjusį mėnesį apkaltino JAV apgavyste, o Australiją – „dūriu į nugarą“ ir atšaukė savo ambasadorius.

Augant susirūpinimui dėl Kinijos Australija sakė nusprendusi siekti atominių povandeninių laivų ir teisę į šią technologiją užsitikrino sudariusi naują trišalį aljansą su JAV ir Didžiąja Britanija.

Įtampa pradėjo slūgti JAV prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) telefonu pasikalbėjus su prancūzų prezidentu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu) ir pasakius, kad Vašingtonas galėjo geriau komunikuoti su savo istorine sąjungininke.

J. Borrellis tuo metu išreiškė solidarumą su svarbia ES nare Prancūzija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite