Angle down Atgal

Dvigubai daugiau vairuotojų šiemet neteko teisės vairuoti dėl rankose laikyto telefono

Šiemet dvigubai daugiau vairuotojų nei pernai laikinai prarado teisę vairuoti, nes vairuodami rankose laikė mobiliojo ryšio telefoną ir nesinaudojo laisvų rankų įranga, antradienį pranešė Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Šiemet teisė vairuoti už naudojimąsi mobiliuoju telefonu Lietuvoje buvo atimta 102 asmenims. Pernai per tą patį laikotarpį, sausį-gegužę, 55 žmonės laikinai prarado vairuotojų pažymėjimus. 

Lietuvos kelių policija per metus iš viso išaiškina daugiau nei 40 tūkst. atvejų, kai mobilusis telefonas yra laikomas rankose vairuojant transporto priemonę. 

Per penkis šių metų mėnesius užfiksuoti daugiau nei 21,4 tūkst. tokių atvejų.

2021 metais tokių pažeidimų buvo užfiksuota beveik 42,3 tūkstančio. Už tai vairuotojai gali būti nubausti nuo 60–90 eurų bauda ir netekti teisės vairuoti transporto priemonę nuo 1 iki 3 mėnesių.

Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys ragina vairuotojus elgtis atsakingiau ir ne tik patiems nesinaudoti mobiliojo ryšio telefonais vairuojant, bet ir įspėti kitus taip darančius vairuotojus.

„Vairuotojo dėmesys turi būti sutelktas tik į vairavimą. Eismo įvykiai, patiriami sužeidimai, žmonių netektys įrodo, kad bet kokie kiti pašaliniai veiksmai neleidžia gerai įvertinti eismo situacijos, važiavimo sąlygų ir padariniai gali būti labai skaudūs“, – pranešime sakė pareigūnas.

Policija sako, kad daugelis automobilių turi laisvų rankų įrangą, todėl skambinti ir atsiliepti yra gana patogu, tačiau jaunoji karta ir ne tik yra įnikusi į socialinius tinklus. 

„Jaunoji karta intensyviau naršo socialiniuose tinkluose ir neretai negali nuo jų atsitraukti, bet vairuojant kiekvienas kitas veiksmas yra labai pavojingas, ir gyventojai neturėtų to toleruoti, o pamatę netinkamai besielgiantįjį, įspėti ir sudrausminti“, – ragino V. Grašys.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite