Angle down Atgal

Čekijos Respublikos kultūros sklaidos centras Plungės viešojoje bibliotekoje organizuoja dvi unikalias parodas

Parodų atidarymo renginys vyks birželio 10 dieną, penktadienį, 15 valandą viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, Laisvės al. 19.

Parodas pristatys Nepaprastasis ir Įgaliotasis Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vitas Korseltas (Vít Korselt) bei Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Parodoje „12 Pasaulių: šiuolaikiniai čekų knygų vaikams ir paaugliams iliustruotojai“ pristatoma 12 šiuolaikinių čekų knygų vaikams ir paaugliams kūrėjų, iliustruotojų bei komiksų autorių.

Plakatų paroda „Vaclavas Havelas. Politika ir sąžinė“ – apie Vaclavą Havelą (1936-10-05 – 2011-12-18). Tai žinomas dramaturgas, absurdo pjesių autorius, intelektualas, Prahos bohemos žmogus, disidentas, vienas iš Aksominės revoliucijos lyderių, politikas, pirmasis naujai atkurtos Čekoslovakijos, o vėliau Čekijos prezidentas. Jis buvo vienintelis Čekijos prezidentas, kalbėjęs JAV Kongrese ir pasveikintas atsistojusių įstatymų leidėjų ovacijomis. Jis buvo unikalus politikas, nes iš tikrųjų niekada nebuvo politikas, – taip 2011 m. gruodžio 18 d. rašė čekų dienraštis „Lidove Noviny“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite