NATO nuotr.
Angle down Atgal

Briuselyje – A. Anušausko susitikimas su NATO Generaliniu sekretoriumi: Aljansas išlieka budrus ir pasirengęs reaguoti

Briuselyje viešintis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį susitiko su NATO Generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Susitikimo metu pasikeista nuomonėmis bei informacija apie Baltarusijos hibridinę ataką ir nelegalios migracijos krizę, Lietuvos politinius sprendimus bei būtinybę ES šalims didinti išlaidas gynybai, norint turėti tinkamus pajėgumus.

NATO Generalinis sekretorius bendraudamas su A. Anušausku pabrėžė NATO šalių solidarumo reikšmę ir patikino, kad Aljansas išliks budrus bei reaguos į besikeičiančias aplinkybes Baltarusijos ir NATO šalių pasienyje. Pasak A. Anušausko, NATO sąjungininkų solidarumas ir vieninga laikysena šioje situacijoje yra ypač svarbi.

Susitikimo su J. Stoltenbergu metu ministras taip pat pabrėžė paramos Ukrainai svarbą: „Rusijos spaudimas Ukrainai negali likti be atsako. Matome ryšį tarp Baltarusijos ir Ukrainos krizių. Rusijos vaidmenį Baltarusijoje turime vertinti platesnėje ilgalaikėje perspektyvoje. Karine prasme Baltarusija jau yra integrali Rusijos dalis."

A. Anušauskas Briuselyje lapkričio 15-16 dienomis dalyvavo Užsienio reikalų tarybos gynybos ministrų formatu posėdyje.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite