Angle down Atgal

Biržuose paminėta žydų genocido diena

Rugsėjo 23 dieną Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Astra Korsakienė ir mero patarėja Joana Kvedaravičienė dalyvavo minėjime, skirtame žydų genocido dienai.  Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas.

Biržų „Saulės“ gimnazijos tolerancijos ugdymo centro I klasių gimnazistai, šio centro vadovė mokytoja Virginija Kalniniene, kiti gimnazijos mokytojai, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktorius Gintaras Butkevičius ir muziejininkai rinkosi prie Karaimų gatvėje esančios žydų sinagogos, kur muziejininkė E. Mikelionienė papasakojo gimnazistams apie žydų įsikūrimą ir gyvenimą Biržuose, jų nuopelnus kultūrai. Ji priminė moksleiviams žydų palikimą ne tik architektūroje ir kultūroje, bet ir kasdieniame gyvenime: mūsų vartojamus žydiškus žodžius, perimtus iš žydų patiekalus.

Gimnazistai sustojo Apaščios upės pakrantės skverelyje prie žydus gelbėjusių biržiečių garbei pasodintų Atminimo medžių ir patraukė pėsčiomis į Pakamponis, taip atkartodami 1941 m. vasarą šaudyti vedamų Biržų žydų kelią.

Pakamponyse, kur per vieną dieną buvo sušaudyta 2400 Biržų žydų, Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Astra Korsakienė priminė žygio dalyviams Lietuvos žydų tragediją: Holokauste nužudyta maždaug 190 000 žmonių  - 96% Lietuvos žydų. Gyvų liko vos 9 tūkst. Lietuvos žydų. A. Korsakienė ragino įsiklausyti į šiuos skaičius ir niekada neleisti pasikartoti tokiai tragedijai.

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktorius G. Butkevičius pakvietė gimnazistus perskaityti Pakamponyse nužudytų žydų vardus ir pavardes ir padėti prie paminklo po atminimo akmenėlį. Savivaldybės vadovams, gimnazistams ir juos lydėjusiems mokytojams padėkojo Biržų žydų kultūros ir istorijos draugijos vadovas Vidmantas Jukonis bei Tolerancijos ugdymo centro vadovė V. Kalninienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite