Angle down Atgal

Biržų kultūros centre baigėsi XXV profesionalių teatrų festivalis „Žaldokynės kraštas“

XXV profesionalių teatrų festivalyje „Žaldokynės kraštas“ buvo parodyti 6 spektakliai. Vaidino, aktorius grimavo, dekoracijas montavo, spektaklius apšvietė ir įgarsino 158 teatro profesionalai. Jiems padėjo Biržų kultūros centro darbuotojai.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė Šokio diena – baleto primarijaus Nerijaus Juškos, kitų baleto artistų spektaklis – koncertas „Žvaigždės laike“. Nemažas būrys gerbėjų atėjo ir į kitų teatrų spektaklius. Savo apsilankymu festivalį pagerbė profesorius, Lietuvos teatro režisierius Gytis Padegimas, Lietuvos respublikos Seimo narys Valdemaras Valkūnas, Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir administracijos direktorė Irutė Varzienė. Šventinę nuotaiką padėjo sukurti eksponuojama tapybos darbų paroda iš Panevėžio miesto „Galerijos XX“ kolekcijos.

Lietuvos kultūros tarybos, Biržų rajono savivaldybės, festivalio draugų dėka žiūrovams bilietai nebrango. Iš rėmimo lėšų Vilniaus, Kauno ir Šiaulių  teatralams buvo dalinai apmokėtos dekoracijų transportavimo, aktorių atvykimo išlaidos, visiems festivalyje dalyvavusiems kolektyvams –vakarienės po spektaklių. Žiūrovai tik maža dalimi prisidėjo prie Nerijaus Juškos spektaklio „Žvaigždės laike“ honoraro – šis renginys taip pat buvo finansuojamas iš rėmimo lėšų.

Organizacine prasme  XXV  profesionalių teatrų festivalis „Žaldokynės kraštas“  buvo vienas sunkiausių per visą jo gyvavimo istoriją. Vasario – kovo mėn. suplanuotus spektaklius teko iš naujo derinti su teatrais, juos perkelti į rudens sezoną. Karantino metu, kaip ir visose  kultūros įstaigose, darbas teatruose sustojo, repeticijos nebevyko, planuotos premjeros nebuvo pastatytos, tad žiūrovams buvo pasiūlyta mažiau spektaklių, nuspėjant, jog neaiški situacija dėl COVID 19 plitimo, Lietuvos respublikos vyriausybės sprendimai dėl paslaugų teikimo ir renginių organizavimo būtinų sąlygų, sumažins žiūrovų lankomumą.

Džiugu, kad nepaisant sudėtingų sąlygų ilgus metus puoselėta tradicija nenutrūko, festivalis įvyko. To nebūtų buvę be ištikimųjų teatro gerbėjų ir be festivalio draugų paramos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite