Angle down Atgal

„Bildučiai“ įvyko!

XXVI vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Bildučiai", sėkmingai įveikęs visus šio laiko iššūkius, vėl dvi dienas džiugino Ignaliną. Rudeniškas savaitgalis miestelį pripildė jaunų balsų, juoko ir spalvų. 

Šiemet festivalyje sulaukta senų gerų teatro IKI bičiulių iš Alytaus, Plungės, Joniškio, Jurbarko, Pasvalio, Birštono, Anykščių r. Troškūnų. Festivalio atidaryme šauniai prisistatę ikiečiai džiaugėsi, kad per tuos metus „Bildučių“ festivaliuose suvaidinta daugiau nei 250 spektaklių. Dalyvius ir svečius pasveikino bei dovanas perdavė Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lina Gladkauskienė: „Šis festivalis – tarsi gaivaus oro gūsis. Ačiū kad jūs esate. Mylėkite teatrą, dovanokite džiaugsmą, o mes mylime jus...“.

26-ajame festivalyje buvo parodyti 9 spektakliai mažiems ir dideliems. Vienas jų – Ignalinos gimnazijos teatro IKI D. Čepauskaitės drama „Musė" (rež. J. Narbutaitienė). Tai nebuvo premjera, spektaklis jau rodytas ir Ignalinoje, ir festivaliuose Šiauliuose, Ukmergėje. 

Kiekvienas spektaklis – tai lyg naujas gyvenimas, didelio kūrybinio darbo ir pastangų rezultatas. Vaikams primintos ir šiltai pateiktos gražios pasakos, vyresniųjų spektakliuose gvildentos jaunimo ir skaudžios socialinės problemos, subtiliai paliesta tragiška žydų genocido tema, dovanota puiki muzika ir džiaugsminga miuziklo nuotaika. 

Ignaliną aplankė bei festivalio programą praturtino ,,Normalus teatras" ir jo poezijos performansas „Nerkis iš kailio“, kuriame vaidino buvęs ikietis Šarūnas Januškevičius. Jausmingą koncertą dovanojusi atlikėja Ieva Narkutė.

Visus festivalio spektaklius žiūrėjo režisierius Justinas Krisiūnas, kuris rinkosi charakteringus mažuosius aktorius LRT kalėdinio vakarėlio filmavimams. Jo vertinimu, spektakliai – labai stiprūs, kokybiški. Pagyrų teko ir ignaliniečiams. Pirmąją festivalio dieną užbaigė netradicinė vakaronė – ignaliniečiai ir jų svečiai šventė Kultūros centro kiemelyje, kūreno laužus, šoko. Jiems koncertavo jaunimo grupė „Spurr“.

Na, o sekmadienį „Bildučiai" atsisveikino šiltais apsikabinimais, gražiais linkėjimais, dovanomis, padėkomis ir, žinoma, savo nemirtinga dainele. Visiems teatrams, jų režisieriams dėkojo Ignalinos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Dasytė. 

Na, o svečiai gražių žodžių negailėjo festivalio sielai Jolantai Narbutaitienei. Po festivalio ji sakė, kad tai „pirmas festivalis, kai reikėjo daugiau rūpintis ne menu, o saugumu. Buvo atsisakyta tradicinių linksmųjų pertraukėlių, šiek tiek pritrūko laiko bendravimui, kai kurie teatrai keitė aktorius, netgi spektaklius, turėjome ir atsarginį variantą – spektaklių vaizdo įrašus, bet apskritai visi labai džiaugėmės, kad festivalis įvyko, pavyko, kad susitiko ištikimi teatrai draugai, kurie visi kartojo, kaip jiems Ignalinoje smagu ir gera...“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite