Angle down Atgal

Bibliotekoje svečiavosi rašytoja, poetė Daiva Molytė-Lukauskienė

Lietingą spalio 12 d. rytmetį į Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Aido“ filialą (Aido g. 27), rinkosi D specialiosios klasės ugdytiniai iš Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro, lydimi mokytojos Vidos Šležienės. Ugdytiniai turėjo galimybę susitikti su rašytoja, poete, dailininke Daiva Molyte-Lukauskiene.

D. Molytė-Lukauskienė – poetė, dailininkė, rašytoja debiutavo 2002 metais su eilėraščių knyga „Natiurmortas su gudobelės šaka", už kurią paskirta Zigmo Gėlės premija. Knygos meno konkurse „Vilnius 2002" ši knyga pelnė apdovanojimą. Poetės eilėraščiai versti į lenkų, rusų, baltarusių kalbas. D. Molytė-Lukauskienė, Z. Gėlės ir Ievos Simonaitytės premijų laureatė, taip pat ir knygų vaikams autorė.

Susitikimo, kuris organizuotas vykdant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies remiamą projektą „Lietaus vaikai po bibliotekos skėčiu"metu, rašytoja pristatė gintarinių pasakaičių knygelę „Kaip kiras gintarus rinko“ ir vedė kūrybinę pamoką. Tai pirmoji autorės knyga vaikams, kurią įkvėpė Baltijos jūra, prie kurios autorė šiuo metu ir gyvena. Ugdytiniai klausėsi autorės skaitomų pasakų apie kirą, kielę ,gintarą, ruonį ir kitus personažus. Susitikimo metu autorė prisiminė savo kūrybos kelio pradžią, kuriame ją lydėjo vaikų rašytojas Martynas Vainilaitis ir jo žmona dailininkė Sofija. Sužavėti vaikai klausėsi istorijos apie rudagalvį kirą Aidą Vakarį ir kielę Bangelę Kolytę. Pasakaites gausiai iliustravo pati autorė. Visi dalyviai gavo dovanų – stebuklingo gintaro gabalėlį, atliko burtažodį „Šuldi buldi, aldi šaldi, vingu vingu, ringu ringu mano grobis, mano laimė, mano džiaugsmas“. Susirinkusius nustebino autorės gintaro smilkymas, jo užuodžiamas kvapas. Kiekvienas dalyvis galėjo pabandyti nušlifuoti gintaro gabalėlį. Autorė labai išsamiai vaikams papasakojo apie gintaro savybes, apie jo pritaikymo galimybes. Smilkomo gintaro kvapas pasklido po visą biblioteką ir priminė įvairių vietų kvapus.

Rašytoja padovanojo bibliotekai savo naujausią poezijos knygelę, užrašė linkėjimus bibliotekos skaitytojams ir išvyko į Naisius, aplankyti „savo liepaitės“, kaip įvardino autorė, kuri buvo pasodinta Naisiuose prie Z. Gėlės muziejaus, laimėjus poeto premiją už pirmąją knygą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite