Angle down Atgal

Biblioteka plačiai atveria duris ypatingiems lankytojams

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padalinių („Aido“ filialo, Skaitytojų aptarnavimo ir Bibliografijos-informacijos skyrių), esančių Aido g. 27, duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“.

Tai ženklas, kad biblioteka tampa dar atviresnė ir draugiškesnė vieta visiems, nepaisant skirtumų ir įvairumo. Biblioteka didina savo paslaugų prieinamumą autizmo spektro sutrikimą turintiems asmenims arba kalbos ir komunikacijos sunkumų. Bibliotekoje startuoja projektas „Lietaus vaikai po bibliotekos skėčiu“, dalinai remiamas Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės. Kviečiame tėvelius ir jų vaikučius, pedagogus drąsiai atverti bibliotekos duris, bendrauti, kultūringai leisti laiką, džiaugtis skaitymo džiaugsmais. Autizmas – ne kliūtis lankytis bibliotekoje.

Rugsėjo  28 d. rytmetį į biblioteką rinkosi Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro trečiokai, lydimi mokytojos Daivos Glazauskienės. Čia vyko pirmieji edukaciniai užsėmimai „Sensoriniai skaitymai“. Sensoriniai skaitymai vyko su Naisių vasaros teatro aktore Jūrate Levickaite. Mažiesiems bibliotekos lankytojams buvo perskaityta pasakėlė „Kucikų bokštas“. Tai pasakėlė apie dantukų mikrobus. Trečiokai kartu su aktore statė dantukų „kucikų“ bokštą ir kartu mokėsi, kodėl ir kaip reikia prižiūrėti dantukus. Sensorinio skaitymo metu vaikai buvo įtraukiami į istoriją, kartu atliko užduotis, žaidė. Buvo panaudotos įvairios vizualinės ir kitos sensorinės priemonės. Vaikams buvo suteikta galimybė išgyventi pasakojimą ne tik kalba ir tekstu, bet ir sensoriniais stimulais. Pailsėję vaikai klausėsi aktorės Jūratės žaismingai skaitomos Kosto Kubilinsko pasakos „Agė Melagė“ ir kartu bandė pajusti, suprasti ir sudalyvauti pasakos skaityme.

Vaikai džiaugėsi šių pasakų sekimo naujove, nes buvo suteikiama galimybė patirti pasakojimą kitais pojūčiais, ne vien tik kalba. Vaikams sensoriniai skaitymai suteikė daug teigiamų emocijų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite